Bakan Özhaseki Müjdeyi Verdi “ Akıllı Ev Dönemi Başlıyor”

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki yurdun pek çok bölgesinde temaslarını sürdürürken yaptığı toplantılarda gündeme damga vuracak açıklamalarda bulunuyor. Kentsel dönüşüm projelerine de değinen Bakan Özhaseki Türkiye’yi depreme hazır hale getirecek yen bir dönem üzerinde çalıştıklarının müjdesini verirken akıllı ev döneminin başlayacağını duyurdu.

Bakanlık Senede 500 Bin Evi Yıkacak

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilen müjdeye göre kentsel dönüşüm kapsamında bakanlık her yıl 500 bin evi yıkarak yerine depreme dayanıklı konutlar inşa edecek. Yapılacak yeni evlerde akıllı ev teknolojisi de yer alacak ve bu sayede yeni ev sahibi olan kişilere çok daha modern bir ortamda, teknolojinin sunduğu her türlü imkândan yararlanılacak. Şimdiye kadar yürüttükleri projeleri kaynak bulma sorunu yaşamadan yaptıklarını kaydeden Bakan Özhaseki vatandaşlardan para almadan kendi imkânları ile projeleri hayata geçirdiklerini söyledi.

İmara Aykırı Yapılar Çoğunlukta!

Bakan Özhaseki ülkemizde 26 milyonu aşkın taşınmaz olduğunu söylerken bu yapıların en fazla yüzde 25’inin imara ve kanunlara uygun olarak yapıldığını dile getirdi. Bakan Özhaseki çıkarmış oldukları imar affı hakkında açıklamada bulunurken “Bundan dolayı 80 milyon vatandaşın 55 milyonu devlet ile imar durumundan kaynaklı olarak kavgalıdır. Vatandaş devleti ile kavgalı olmaz. Bunu çözmek de bana nasip oldu. Kimsenin cesaret edemediğini hamdolsun yaptık. İmarla ilgili bütün şikayetleri imar barışı ile yok edeceğiz. İmar barışı yasasına göre vatandaş kendi rızasıyla gidip başvurusunu yapıyor.” dedi.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz