Türkiye’nin en büyük doğal zenginliklerinden biri olan yaylalarda son dönemde yaşanan kaçak yapılaşma İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da tepkisini çekti. Bakan Süleyman Zorlu

Bakan Soylu Yaylalardaki Kaçak Yapılaşmaya Savaş Açtı
Türkiye’nin en büyük doğal zenginliklerinden biri olan yaylalarda son dönemde yaşanan kaçak yapılaşma İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da tepkisini çekti. Bakan Süleyman Zorlu “vallahi normal değil” şeklinde çıkışı ile duruma artık müdahale edileceğinin de ilk sinyallerini vermiş oldu. Karadeniz bölgesinin parlayan yıldızı olan Trabzon’da gerçekleşen bir otelin açılış töreninde söz olarak konuşma yapan Bakan Soylu doğal güzelliklerin korunmasının herkesin ortak görevi olduğunu dile getirdi. 
Yaylalar Miras Olarak Gelecek Nesillere Taşınmalı
Bakan Soylu yapmış olduğu konuşmasında “Aslında Bakanlık olarak bizimde büyük sorumluluğumuz var ve artık yaylalarda kaçak yapılaşma ile savaş edeceğiz. Sadece 2017 yılının başından bu yana yaylalarda kaçak olarak yapılan tam 1.690 yapı tespit ettik ve bu rakam her geçen gün biraz daha artmaya devam ediyor. Valilikler Jandarma ile ortak olarak çalışarak kaçak olarak yaylalarda yapılan tüm yapıları tespit etti ve etmeye devam ediyorlar. Yaylaya çıkan turist derme çatma yapılar değil, doğal güzellikler görmeli” diyerek durumun vahametine dikkat çekti. 
Trabzon Doğa Gezileri Açısından Son Derece Zengin 
Konuşmasında Trabzon’un doğal güzellikleri ve yayla turizmi ile öne çıkan bir bölge olduğunu vurgulayan Bakan Soylu “Trabzon’da yer alan otellerin doluluk oranları yüzde 95 ve bu bölge için son derece büyük bir rakamdır. Yayla turizmi bölgenin önemli bir geçim kaynağı olarak öne çıkarken bu kaynağı baltalamak yerine daha da geliştirmek için gereken adımları atmamız gerekiyor.” diyerek kaçak yapılaşmaya müdahalede bulunacaklarını açıkça ifade etti. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.