Bakandan Büyük Müjde “Kimse Evsiz Kalmayacak”

Bu sene ikincisi düzenlenecek olan Uluslararası Osmanlı Coğrafyası Arşiv Kongresi tarihleri belirlendi. 20 Kasım tarihinde başlayacak olan kongre 24 Kasım tarihinde sona erecek. Kongrenin tanıtım toplantısında basın mensuplarına bir dizi açıklamada bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki kentsel dönüşüm ve beklenen Büyük İstanbul Depremi hakkında çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İstanbul’da En Az 7 Şiddetinde Deprem Olacak 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki İstanbul’da kentsel dönüşüm projeleri hakkında basın mensuplarına detaylı bilgi verirken 2030 senesine kadar İstanbul’da 7 şiddetinde bir deprem beklendiği uyarısında bulundu. Deprem uzmanlarına göre en geç 2040 yılına kadar İstanbul’da büyük bir deprem olacağına kesin gözü ile bakılırken vatandaşlara ise kesinlikle yıkılan evlerin yerine çok daha iyilerinin vatandaşlara teslim edileceği müjdesini verdi.

Aynı Mahallede Ev Teslim Etmek En Büyük Önceliğimiz 

Bazı siyasetçilerin kentsel dönüşüm projeleri üzerinden yapmış oldukları eleştirileri de yanıtlayan Bakan Mehmet Özhaseki yıkılan her evin yerine yenisini vereceklerinin garantisini verirken en büyük önceliklerinin de herkese aynı mahallede ve vermek olduklarını belirten Bakan kimsenin yıkımdan dolayı evsiz kalmayacağını dile getirdi. Konutları yıkılan kişilerden bir miktar destek isteyebileceklerini de belirtirken kentsel dönüşüm projelerinin deprem riskine karşı alınabilecek en iyi önlem olduklarını vurgulayarak önümüzdeki günlerde yaşanan mevcut sorunların aşılması için gereken yasal düzenlemeleri de gerçekleştireceklerini söyledi.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz