Bakandan Tarım Arazileri Hakkında Önemli Açıklama!

Tarım arazileri kullanıcılarını sevindirecek açıklama Maliye Bakanı Naci Ağbal’dan kaldı. Bakan Naci Ağbal yapmış olduğu açıklamada belediyelerin sınırları içerisinde kalan ve yapılan imar değişiklikleri nedeni ile şehir içerisinde kalan, mülkiyeti Hazine Müsteşarlığına ait olan ancak ecrimisil bedeli ödenerek vatandaşlar tarafından kullanılan tarım arazilerinin satışı için izin vereceklerini duyurdu.

İsteyen Kişilere Tarım Arazileri Satılacak!

Bakan Ağbal yapmış olduğu açıklamada bu arazileri kullanan kişilerin talep etmeleri durumunda belediye mücavir alan sınırları içerisinde kalan ve hala üzerinde tarım yapılmaya devam edilen hazine arazilerinin talep eden vatandaşlara satılacağını söyledi. Bu şekilde mülkiyet sorunları çözülecek. İsteyen kişilere Maliye Bakanlığı ödeme kolaylığı da sağlayacak ve 5 yılda 10 taksit şeklinde ödeme seçenekleri sunulacak. Bakan Ağbal’ın açıklaması şu şekilde;

“Belediye sınırlarında meydana gelen değişiklikler nedeniyle şehir içinde kalan, Hazineye ait olan ancak vatandaşlarımızca ecrimisil ödenerek kullanılan tarım arazilerini, talepleri halinde kullanıcılarına satacağız. Belediye mücavir alan sınırları içerisinde kalan ancak halihazırda tarım yapılan bu arazileri alan vatandaşlarımızın mülkiyet sorununu bu yolla çözüme kavuşturduk. Satış bedeli, peşin veya taksitle ödenebilecek. Taksitle ödeme seçeneği seçilirse, en fazla beş yılda 10 eşit taksitte kanuni faizi ile birlikte ödenecek”

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz