Bakanlar Kurulunun Acele Kamulaştırma Kararı Yürürlüğe Girdi!

Kuzey Marmara Otoyolu (3. Boğaz Köprüsü Dahil) Projesi kapsamınca bazı taşınmaz malların acele olarak, Karayolları Genel Müdürlüğü tarafınca kamulaştırılması yönündeki karar, Bakanlar Kurulu tarafınca Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yürürlüğe giren karara göre proje kapsamında, İstanbul, Kocaeli ve Sakarya’da belirlenmiş olan ilçelerde bazı parseller acele kamulaştırılacak.

Yürürlüğe giren karara göre, Kuzey Marmara Otoyolu projesi kapsamında taşınmazların kamulaştırılacağı iller şu şekilde bulunuyor; İstanbul’da Silivri, Çatalca, Arnavutköy, Sultangazi, Eyüp, Şile, Pendik ve Tuzla ilçeleri; Kocaeli’nde İzmit, Körfez, Derince ve Kartepe ilçeleri; Sakarya’da ise Adapazarı, Akyazı ve Hendek ilçeleri. 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz