Bakanlık Pendik- Halkalı Banliyö Hattı İçin Tarih Verdi!

 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Pendik ile Halkalı arasında banliyö hattı yapılacağı yönünde açıklamalar da bulunurken, bu hat için tarih verdi. Bu proje İstanbullular için oldukça önemli olurken, dört göz ile beklendiği ise bilinmekteydi. Pendik ile Halkalı banliyö hattı tarihi ise 2019 yılının ilk çeyreğinde açılacağı yönünde oldu.

2019 Yılının İlk Çeyreğinde Açılacak!

 

Ankara ile İstanbul arasında çalışan hat, şuan da sadece İstanbul Pendik semtine kadar ilerlemiştir. Fakat çalışmalarımız doğrultusunda bu hattı Pendik ile Halkalı arasında da hizmete sunacak olup, bunun için de tüm hızı ile çalışmalarımız devam etmektedir diyen Turhan, bu konuda da yapılan çalışmaların 2019 yılının ilk çeyreğinde tamamlanacağını bildirdi. Bu proje sayesinde Pendik’te hızlı tren yolcuğu yapan vatandaşlar inmeden direk seyahat etmiş olacaktır. Bunun dışında ise Konya ile İstanbul arasında da yolculuk yapma şansı elde edebilecektir.

Almanlar ve Çinliler Proje ile İlişkisi Var!

 

Türkiye üzerinde kurulmuş olan hızlı tren demir yolu ile açıklamalarda bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Almanların ve Çinlilerinde bu projede yer aldığı konusunda netlik verdi. Bu konuda açıklama yapan Turhan, “Bazı projelerimizin, Avrupalı ülkelerin finans kuruluşlarınca finanse edilmek istenmesi, ülkemizde yatırım ortamının olduğunun göstergesidir” diye açıklamada bulundu. Vatandaş ise Pendik- Halkalı banliyö hattı açılış tarihi ile rahatlayarak yüzleri güldü.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz