Ticaret Bakanlığı Ekspertiz ücretlerine yönelik bazı önem teşkil eden açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalar ise son günlerde tüketicilerin kullanmış olduğu konut kredilerinde bankaların haksız olarak ekspertiz ücretlerini ve tüketicilerin bankalardan bu ücretleri geri alabileceğine yönelik bilgiler oldu. İşte detaylar…

Tüketicinin Korunması kanunu kapsamında bankalar ve kredi veren kuruluşlar tarafından tüketicilere ürün yada hizmetlerde faiz dışında alacakları her türlü ücret yada masraf gibi komisyonlar yeni yönetmenlik ile beraber ele alındı. Söz konusu olan yönetmenlik kapsamında taşınır yada taşınmazlarda rehin, ipotek ve ekspertiz işlemleri yapılırken tüketicilerden sadece üçüncü kişilere ödenecek ücretler tahsil edilecektir.

Bakanlık Tüketicilerden Yana!

Kredi isteği reddi durumunda ise üçüncü kişilere ödenen ücretler hariç olacak ve kişilerden herhangi bir ücret alınmayacaktır. Eskpertiz ücreti ise tamamen değişiyor. Bankaların ve diğer kuruluşların artık tüketicilerden haksız yere ücret kesmesi veya alması söz konusu değil.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz