Türkiye’de Turistlerin Ziyaret Ettiği 5 Şehir

Listchallenges sitesi üzerinden yapılan açıklamaya göre dünyada en çok hangi şehirlerin turistler tarafından ziyaret edildiğine dair anket düzenlendi ve Türkiye’den tam 5 şehir ilk 100 üzerindeki yerini aldı. Listchallenges bilineceği üzere gezi, film, müzik, kitap gibi konuların paylaşıldığı ve kullanıcıların veya ziyaretçilerin kıyasladığı bir web sitesidir. Sonuca göre dünyada en çok ziyaret edilen ilk 5 şehir Paris, Londra, Barselona, Newyork ve Hong Kong olurken listenin devamında Türkiye’den de 5 şehrin adı geçiyor. İstanbul, Antalya, Muğla, Edirne ve Artvin ise Türkiye’de en çok ziyaret edilen şehirler arasında yerini almayı başardı. Sıralamaya göre; İstanbul 22, Antalya 63, Muğla 94, Edirne 97 ve Artvin 100. Peki, bu illerde emlak piyasası ne durumda?

İstanbul

 

Türkiye’nin en kalabalık nüfusuna sahip olan İstanbul, emlak piyasasında gerileme göstererek yüzde 0.01 azalış olduğunu gösteriyor.

Antalya

 

Tatilcilerin uğrak yerleri arasında yer alan ayrıca turistlerin de ilgisini çeken Antalya emlak piyasasında yüzde 0.45 artış gösterdi.

Muğla

 

Bir diğer turist akınına uğrayan şehirlerimizden olan Muğla emlak piyasasında yükselişe geçtiği görülüyor. 2018 yılında Yüzde 1.08 artış göstermiştir.

Edirne

 

Edirne’de emlak piyasası son yıllarda şehre olan büyük ilgiden dolayı satılık konut fiyatlarında yüzde 1.24 artış göstererek tüm gözleri üzerinde toplamaya devam ediyor.

Artvin

 

Doğal güzellikleri ile insanların ziyaret ettiği Artvin son bir ayda konut satışlarında yüzde 1.24 gösteren şehir olarak görüldü.

 

 

 

 

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz