Evdeki Balkonu Nasıl Büyültebilirim

/ 8 Kasım 2017 / 46 / yorumsuz
Evdeki Balkonu Nasıl Büyültebilirim

Yaz aylarının da gelmesi ile şüphesiz ki evin en sevilen bölgesi balkon haline geldi. Günün büyük bir kısmını geçirmek isteyeceğimiz balkonlar, her zaman keyfimize uygun bir şekild

Balkon Alanını Büyütmek
Yaz aylarının da gelmesi ile şüphesiz ki evin en sevilen bölgesi balkon haline geldi. Günün büyük bir kısmını geçirmek isteyeceğimiz balkonlar, her zaman keyfimize uygun bir şekilde olmayabiliyor. 
Balkon Metrekaresini Büyütmek
Tip imar yönetmeliği gereğince, balkonların maksimum genişliği 150 cm olabiliyor. Balkonun metrekaresini değiştirip büyütebilmek için iki farklı seçenek bulunuyor. Söz konusu seçeneklerden ilki, balkon çıkıntısını büyütmek olurken ikincisi de balkon duvarını evin içine çekip, evin metrekaresini küçülterek balkonu genişletmek oluyor. Fakat orijinal projeyi ihlal eden çıkıntılar kaçak olarak kabul ediliyor ve bu durumda tehlike söz konusu oluyor.
Balkonu Büyük Göstermek
Gerekli izinleri almak, gerekli belgeleri bulundurmak ile vakit kaybetme istemeyenler, birkaç dekoratif hile sayesinde balkonunu olduğundan daha büyük gösterebilir. Öncelikle bir masa ve etrafına sandalye koymak balkondaki alanı daraltırken, duvara bağlanan döşekler ile oluşturulan oturma alanı çok daha geniş bir balkon imkanı sunar. Ayrıca sandalye ve masaları tercih etmek yerine yere atılan birkaç kilim ve minder de hem daha keyifli bir alan hem de daha az kalabalık oluşturuyor. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com