Banka Tarafından Satılan Taşınmazlar Nasıl Satın Alınır?

Bankalar hem kullanılmadığı için atıl durumda olan hem de ipotek yolu ile hakları kendisine geçen taşınmazlar için düzenli olarak ihaleye çıkmaktadır. Normal piyasa fiyatları ile kıyaslandığında çok daha uygun fiyatlarla satışa sunulan taşınmazların bazıları icradan satılık olarak ilana çıkarken bazıları ise direkt olarak banka eli ile satışa sunulmaktadır.

Bankadan Satılık Ev / Arsa Nasıl Alınır?

Bankadan satılık ilanlarına başvuruda bulunmak isteyen kişilerin tek yapmaları gereken bankalar tarafından düzenli olarak yayımlanan ilanları takip etmektir. Bunun için bankaların internet sitelerini tek tek takip edebileceğiniz gibi aynı zamanda icradan satılık ev ve araç, arsa ilanlarını düzenli olarak yayımlayan internet sitelerini de takip etmeniz yeterli olacaktır. Genelde ihale usulü ile gerçekleştirilen bu tip satışlara ilanda belirtilen tarih aralığında peşinat yatırarak katılmanız mümkündür. Açık arttırma yöntemi ile yapılan satışlarda en yüksek fiyatı veren kişi taşınmazı satın alma hakkını elde eder.

Banka Satılık Gayrimenkuller Ne Tip Avantaj Sağlar?

Banka eli ile satışa sunulan taşınmazları satın almak çeşitli avantajlar sağlar. Bunlardan ilki hiç şüphesiz normal piyasa fiyatları ile kıyaslandığında bu taşınmazların bankanın bir an önce elden çıkarma isteği ile çok daha ekonomik fiyatlarla satışa sunulmasıdır. İkinci olarak ise direkt banka tarafından satışa sunulduğu ve arada aracılar bulunmadığı için emlakçı komisyonu gibi ekstra giderler yansıtılmamasıdır. Yine bu tip konut satışlarında KDV muafiyeti uygulanmaktadır.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz