Konut Kredilerine İlişkin Önemi Duyuru

 

Son günlerin oldukça tartışmalı olan konuların arasında yer alan konut kredilerine ilişkin yeni bir açıklama geldi. Türkiye Bankalar Birliği (TBB), konut kredilerine ilişkin ihraç edilecek Varlığa Dayalı Menkul Kıymetler (VDMK) hakkında Merkez Bankasının likidite sağlamadığı hakkında açıklama geldi.

 

Bankalar Birliğinden Açıklama!

 

Bankalar Birliği yeni yaptığı açıklamada uluslararası düzenlemeler ve ipotekli teminatlı kredilerin menkul kıymetleştirilmesi gerektiği konusunda açıklama yaparken, aynı zaman da bu konuya dayanarak ise VDMK ihracının da faydalı olacağını dile getirdi.

 

Yapılacak olan ihraçların ise piyasa uygulamaları çerçevesinde yapılması gerektiğine değinirken, standart işlemler halinde yapılarak yatırımcıların talebine sunulması gerektiği konusunda da ayrıntı verdi. Bu şekilde konut kredileri hakkında daha olumlu gelişmelerin olacağına da açıklamada değinmiş oldu.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz