Bankalara Elden Çıkarma Zorunluluğu

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkanı Mehmet Ali Akben tarafından yapılan açıklamalara göre, bankaların ellerinde bulunduruyor oldukları gayrimenkulleri, elden çıkarmak için üç yıllık bir süreleri var.

Bankalar Emlakçıya Döndü!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkanı Mehmet Ali Akben, bankaları yakından ilgilendiren önemli bir açıklama yaptı. Geri ödemesi yapılmayan kredilerin sonucunda haciz yolu ile elde edilen gayrimenkuller sayesinde bankaların adeta emlakçıya döndüğünü bildiren Mehmet Ali Akben, elde tutulan gayrimenkullerin üç yıl içerisinde elden çıkarılmasının zorunlu olduğunu da belirtti.

Haberlere göre, bankalarda konut, arsa, tarla, fabrika, bina, bahçe, dükkan, lüks villa, ahır, tavuk çiftliği gibi binlerce farklı gayrimenkul bulunuyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz