Bankalardan Satılık Gayrimenkuller

Bilindiği üzere bankalar konut kredisi ve ipotekli ihtiyaç kredisi gibi pek çok kredi paketinde ipotekli kredi kullandırmaktadır. Gerek tahsilâtında sorun yaşadıkları bu tip kredilere ait taşınmazlar için gerekse de mülkiyeti bankaya ait olmasına rağmen artık kullanılmayan taşınmazlara ilişkin gayrimenkul satışları yapılmaktadır. Bankadan satılık gayrimenkul ilanlarının en büyük özelliği ise piyasaya göre çok daha uygun fiyatlarla gerçekleştirilmesi yani avantajlı fiyatlarla satışın gerçekleştirilmesidir. Bu nedenle taşınmaz almak isteyen kişilerin banka ilanlarını takip etmeleri çok önemlidir.

Bankadan Satılık Daire İlanları Nasıl Takip Edilir?

Her banka mülkiyeti ya da satış hakkı kendisinde olan taşınmazın satışı için mutlaka öncesinden ilana çıkmak zorundadır. Yani banka ihale ya da açık arttırma ilanı vermeden bir taşınmazı elinden çıkaramaz. Bu nedenle bankadan satılık daire satın almak isteyen kişilerin ilgili bankaların internet sitelerini düzenli olarak takip etmeleri gerekir. Ancak bu siteleri tek tek takip etmek oldukça zor olduğu için bunun yerine bu tip ihale ve açık arttırma ilanlarını güncel olarak yayımlayan internet sitelerinin de takip edilmesi mümkündür.

Bankaların Satılık Gayrimenkul İlanları

Her banka satılık gayrimenkulleri ilan etmek için kendi internet sitesi üzerinden hizmet vermektedir. Aşağıda yer alan linkleri takip ederek bankaların satılık gayrimenkul ilanlarına ulaşabilir, başvuruda bulunarak ucuz gayrimenkul satın alabilirsiniz…

 

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz