Ülkemizde faaliyet gösteren 17 bankanın portföyünde yer alan 15 bini aşkın gayrimenkul yer alıyor. Arsa, konut ve işyeri gibi birçok türdeki gayrimenkuller sektöründe altında yer alan fiyatlarla teklife göre satışa çıkıyor. Bu gayrimenkuller arasında, İstanbul’da boğaz hattında milyon dolarlık yalı ve köşklerde bulunuyor. Ayrıca çiftlikler ile fabrikalar da bulunuyor.

Bankaların sunmuş olduğu kredilerden dolayı portföylerinde yer alan gayrimenkullerin sayısı yeni güncelleme ile beraber 15 bini geçti. Türkiye’nin dört bir yanında yer alan gayrimenkuller, piyasadaki değerlerinin altında satılıyor. Bankaların sadece gayrimenkulleri içermediğini ve otomobil, vinç, deniz taşıtları da dahil olmak üzere bir çok alanda satışa çıkardığı araçlar bulunuyor.

Konut için kredilendirilen evler, ticari kredilerde de fabrika, arsa, konut ve arazi gibi birçok taşınmaz ve ekipmanları ipotek eden bankalar, bu mülkiyetleri değerlendirdikten sonra satışa çıkarıyor.

En fazla Taşınmaz 3 Bankada Bulunuyor!

Bu bakımdan bankaların portföylerinde yer alan en çok gayrimenkul ülkemizin önde gelen 3 farklı bankasında yer alıyor. Bu bankalarda 7 binden fazla konut, arsa ve işyeri gibi birçok gayrimenkul bulunuyor. Bu üç banka dışında ülkemizde bilindik bankaların portföylerinde yer alan 14 bankada 8 bin den fazla gayrimenkul yer alıyor. Bankalar içerisinde en az gayrimenkulün katılım bankalarının portföylerinde yer aldığını belirtelim.

Taşı sayısı çok fazla

Satışa sunulanlar arasında gayrimenkuller tek yer almıyor. Satışta yer alanların başında otomobiller, otobüsler ve kamyonlarda yer alıyor. Birçok sektöre uygun ürünler mevcut durumda.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz