Banyoda Yer Alan Bitkiler Hangileridir?

 

Banyo çoğu evde sıradan ve normal olarak döşenmiş olup, sadece yıkanmak amacı ile kullanıldığı için aslında çok fazla önemsenmemektedir. Fakat aslında banyo dekor olarak önemsenmesi gereken alanlar arasında yer alırken, birçok kişi de banyolarında yenilikler yapmaya şimdiden başlamıştır. Dekor denilince akla tabi ki ilk olarak avizeler, aksesuarlar, fayanslar gelse de aslında banyonuza renk vermek ve canlılık kazandırmak için bitkilerinde yer alması gerekmektedir. Tabi ki o zaman da banyoda hangi bitkiler yaşar konusu gündeme gelmektedir.

Banyoda Yaşayan Bitkiler

 

Her bitki her ortamda maalesef ki yaşamaz. Bazı bitkiler çok ışık isterken, bazı bitkiler ise ışıksız ortamları sever. Banyo ise genellikle ışıksız yani loş ışık ortamı olduğu için sıcak duş alındığında ise buharlı ve nemli bir ortama sahip oluyor. Bunun için banyoda yaşayacak olan bitkiler temin etmeniz gerekmektedir. Banyoda kullanılabilen bitkiler ise aslında fazla olabilirken, renkli ve canlı bir banyo için sizlere bitki önerilerinde bulunacağız.

Bulunduğu ortamı sevecek ve banyonuza canlılık katacak olan banyo bitkileri arasında ilk sırada orkide gelmekte olup, beyaz, mor gibi canlı renkleri ile sizleri cezbedecektir. Orkideyi doğrudan güneş almayan noktaya koyarak güzel şekilde konumlandırmalısınız. Salon sarmaşığı olarak bilinmekte olan, kapalı ortamları seven bitkide banyoda rahatlıkla beslenebilir. Bambu da banyo bitkileri arasında yer alırken, az ışık ve bol nem seven bitki olarak bilinmektedir.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz