Banyodaki Fayans Derzleri Nasıl Temizlenir?

 

Temizlik özellikle bayanlar için oldukça önemli bir konu olurken ev temizliğinde aslında en zor bölgelerden birisi de banyodur. Banyo bakıldığında yıkanarak temizlendiği düşünülse de zaman içerisinde fayans aralarında oluşan kararmalar pek çok neden ile ortaya çıksa da maalesef ki temizlenmesi oldukça zor olarak görülmektedir. Banyodaki fayans derzleri nasıl temizlenmeli konusu da aslında zorluğundan öte birçok deneme yapılmasına rağmen çıkmamasından dolayı pek çok bayan tarafından araştırılan konu olarak görülmektedir. Bunun için ise biz sizlerin bu konuda oldukça araştırma yaptığını gözlemleyerek sizlere banyodaki fayans derzlerini kolay temizleme hakkında birkaç etkili yöntem belirteceğiz.

Banyodaki Fayans Derzlerini Kolay Temizleme Yöntemleri

 

Derz temizleme işlemi aslında oldukça zor olarak görülse de kolay şekilde size anlattıklarımızı dikkate alarak uygularsanız oldukça kolay olduğunu gözlemleyebileceksiniz. Temizlik denilince aslında ilk akla gelen kimyasal temizlik ürünleri olup, bunlar her ne kadar zararlı gibi görülse de aslına bakıldığın da başka çare olmadığını görebilirsiniz. Sizlere banyodaki fayans derzleri temizlemesi hakkında ilk olarak karbonat ve çamaşır suyu karışımını önermekteyiz. Bu karışımı ders aralarına uyguladığınız da sünger yardımı ile silmeniz durumunda geçtiğiniz yani beyazladığını gözlemleyebilirsiniz. Bunun dışın da ise sirke ile sıcak suyu karıştırarak dökmeniz halinde ve diş fırçası ile araları fırçalamanız halinde kolay bir şekilde çıktığına şahit olabilirsiniz. Derz kalemleri de sararmış veya kararmış fayans araları temizleme işlemi için ideal bir seçenek olacaktır.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz