Barcelona’daki Konut Satışlarının Yüzde 12’si Türklere Ait

Lucas Fox International ve İspanya Ulusal İstatistik Enstitüsü’ne ait olan raporlara göre, 2017 yılının ilk çeyreğinde Türkler, Barcelona’da binden fazla ev satın aldı.

Satışların Çoğunluğu İngilizler ve Türklere Ait

Türk yatırımcıların birçoğu yurtdışında yapmış olduğu yatırımları ve konut satın alımlarını küreselleşme gereği olarak gösteriyor. Türklerin yapmış olduğu göçler sadece yatırım ya da şirket satın alımı ile değil konut satın alımı ile de oldukça dikkat çekiyor. Daha uygun fırsatları ile dikkat çeken ilk ülke olarak karşımıza Yunanistan çıkıyor.

Barcelona’daki Konut Satışlarının Yüzde 12’si Türklere Yapıldı

Lucas Fox International ve İspanya Ulusal İstatistik Enstitüsü’ne (INE) ait olan raporlara göre, 2017 yılının ilk çeyreğinde İspanya’da yapılmış olan gayrimenkul satışları yüzde 26 oranında bir artış gösterdi. Barcelona’daki artış yüzde 58 ve Valencia’daki artış ise yüzde 50 oranında gerçekleşti. Değerlenme olarak ise listenin başında olan Madrid’deki artış oranı yüzde 109 oranında oldu.

Lucas Fox Operasyon Başkanı Rod Jamieson, yapmış olduğu açıklamalar ile gayrimenkul satışlarının yükselmesinde kolay finansman, düşük faiz oranları ve siyasi sebeplerin bulunduğunu açıkladı.

Yılın ilk çeyreğinde yapılmış olan satışlarda toplamda 8 bin 800 ev satıldı. Barcelona’daki satışların yüzde 29’u İspanyollara, yüzde 25’i İngilizlere, yüzde 12’si Türklere, yüzde 7’si Fransa ve Katar’a yapıldı. Ülkeleri sırası ile Suudi Arabistan, BAE, Kuveyt gibi Körfez ülkelerinin tümü takip ediyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz