Ne Kadar Başarılı Bir Emlak Danışmanısınız?

Sektörde hizmet veren emlak şirketlerinin sayıları artarken emlak danışmanı olarak çalışan kişi sayısı da buna paralel olarak artmaktadır. Sektörde fark yaratmak ve bu alanda kariyer yapmak isteyen kişiler için ise başarılı bir emlak danışmanı olmak için sahip olmaları gereken çok sayıda kriter bulunuyor. Peki, siz başarılı bir emlak danışmanı mısınız?

Gayrimenkul Hizmeti Verdiğiniz Bölgeye Hâkim Misiniz?

İyi bir emlak danışmanı olmak istiyorsanız mutlaka hizmet verdiğiniz bölgeyi çok iyi bilmeniz gerekir. Emlak almak ya da kiralamak için sizi tercih eden kişilere neden bu bölgeyi tercih etmeleri gerektiğini onları ikna edecek şekilde anlatmanız çok önemlidir.

Yine bölgede yer alan taşınmaz fiyatlarını mahalle mahalle bilmeniz, mahalleler arasındaki fiyat farklarını çok iyi tespit etmeniz gerekir. İyi bir emlak danışmanı olmak istiyorsanız hizmet verdiğiniz mahalledeki konut projelerini yakından takip etmeniz ve bu projelerin bölgede yaratacağı fiyat farklarını önceden kestirmeniz istenir. Emlak yatırımı yapacak kişiler için konut amortisman süresi hakkında da bilgi vermeniz size büyük artı kazandıracaktır.

Müşterinizin Taleplerini İyi Anlayın

İyi bir emlak danışmanı olabilmek için sahip olmanız gereken en önemli nitelik hiç kuşkusuz sağlıklı iletişim yeteneğidir. Müşterinizin taleplerini çok iyi anlamanız ve analiz etmeniz doğru taşınmazı bulmanız konusunda size yarar sağlarken, güvenilir bir imaj çizilmesi, satış ve ikna yeteneği ile her zaman ulaşılır olması sizi sektörde aranılan bir emlak danışmanı yapmak için yeterli olacaktır.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz