Emlakçılar sadece iyi satış elemanlarından daha fazlasıdır.

Ayrıca güçlü pazarlamacılar, anlayışlı müzakereciler olmak ve sürekli değişen pazar hakkında uzmanlık bilgisine sahip olmak zorundalar. Ultra rekabetçi emlak endüstrisinde, bir aracının geri kalanın üzerinde öne çıkması çok zaman alacaktır.

Peki, başarılı olmak için gerçekten ne gerekiyor? Yeni başlıyorsan ne bilmen gerekir? Bu makale için, on gayrimenkul uzmanından gayrimenkul sektöründe başarı görmek için neyin gerekli olduğunu değerlendirmelerini istedik.

Emlakçı olarak başarı için ipuçları

Yeni bir emlakçı olarak işe başladığınızda, kariyerin tamamını ve sıfırdan müşteri tabanı oluşturma düşüncesi göz korkutucu görünebilir. Tavsiye için, başarı için en iyi ipuçlarını paylaşmak üzere bu alanda müreffeh kariyer yapmış olan on gayrimenkul uzmanına başvurduk.

İşte söylemek zorunda oldukları şey:

1. Yerel ve çevrimiçi varlığınızı oluşturun
“En büyük tavsiyem hem çevrimiçi hem de yerel topluluğunuzda bir varlık oluşturmak. Ajanlar etkinliklere katılmalı, geçmiş müşterilerle bağlantı kurmalı ve hatta uzmanlık ve rehberlik için diğer yerel emlakçıları aramalı. Ayrıca, daha genç alıcılar internete giderek araştırma ajanlarına yöneliyor – Yelp, Google ve diğer siteler yeni müşteri adayları elde etmede büyük rol oynuyor . ”

2. Sürekli eğitime odaklanmak
“Başarı için kendilerini ayarlamak isteyen emlakçıların eğitimlerini ilerletmek için hem zaman hem de para yatırmaları gerekiyor. Sadece bir emlakçı bir emlak lisansı sınavını geçip, yerel bir aracı kurumda bir zona asmak, onların ev alıcılarının ve satıcıların ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri veya etkin bir şekilde karşılayabilecekleri anlamına gelmez. Uzmanlaşmış ve ileri düzeyde eğitim almak, sadece bilgi ve becerilerini geliştirmekle kalmaz aynı zamanda güvenlerini de arttırır. Eğitime devam ederek müşterileri çekebilecek ve beklentilerini aşabileceklerdir. ”

3. İletişimde kalın
“Herkesle iletişimde kalın. Sadece altı ay içinde satın almak isteyen kişiyi unutmak çok kolaydır, ancak basit bir takvim hatırlatması herkesi izlemenizi sağlar. Ayrıca, pazarlama dolarını yeni müşterilere yatırmaya devam etmek de çok kolaydır, ancak alacağınız en iyi getiri geçmiş müşterilerinize aittir. Acenteler rutin olarak, çok para kazanmış pazarlama kanallarında çok fazla para harcıyor, bu parayı bir müşteri takdir etkinliğine harcarken ya da önceki bir müşteriye küçük bir hediye gönderirken çok daha etkili olurdu. ”

4. Başarıların kaydını tutun
“Başarılı bir takip kaydı oluşturmak, yeni müşteriler bulmak için zaman içinde test edilen sırdır. Gerçek şu ki, sürekli satış yaptığınızda, itibarınız ve kaydınız her zaman müşterileri getirecektir. Yerel bir emlakçı olarak, yerel pazarımdaki belirli bir konut nişine hizmet veren pazarlama mesajım, toplulukla olan gerçek bağlantımı yansıtacak şekilde gelişti. Gerçekten mahalleyi daha iyi hale getirmekle ilgili. Kendimi yalnızca bireysel alıcılar ve satıcılar için değil aynı zamanda hizmet verdiğim tüm topluluk için gerçek bir şampiyon olarak pazarlıyorum. ”

5. bir şeyde uzmanlaşmak
“Çoğu ajanlar genelcidir. Bazıları hem ticari hem de konut mülkü bile yapıyor. Bazı insanlar tek bir şeye odaklanmak sanki sınırlayıcı olduğunu düşünürken, onlara üstün hizmet sağlayarak müşterilerinize fayda sağlayacağını savunuyorum. Bir konuda uzmanlaşmak, becerilerinizi geliştirir ve belirli bir alanda uzman olmanıza yardımcı olur. Bu size daha fazla yönlendirmeyle sonuçlanacak ve üretimin artmasına neden olacaktır. Uzmanlığınızda bulunmayan tüm işletmeleri başkalarına yönlendirin; bu, başvuru ücretlerine ve diğer brokerlerle daha güçlü ilişkilere neden olur. ”

6. Çevrimiçi bir kişisel marka oluşturun
“İlk ipucum özel, markalı bir web sitesi oluşturmak. Müşteriler sizi Google’a çağırdığında ilk gördükleri nedir? Hikayenizi, aktif girişlerinizi, referanslarınızı, sosyal medya bağlantılarınızı ve daha fazlasını vurgulayan profesyonel ve keskin bir web sitesi olduğundan emin olun. Web siteniz, potansiyel bir müşterinin sizden aldığı ilk izlenim olabilir, bu yüzden iyi olduğundan emin olmak istersiniz. İkinci ipucum, markanızı daha da geliştirmek için sosyal medyayı kullanmak. Sosyal medya, müşteri tabanınıza değer sağlamak için kullanabileceğiniz harika bir araçtır. Onlara kim olduğunuzu, neyi temsil ettiğinizi ve uzmanlaştığınız yerel alanı bir göz atın. ”

7. Müşteri ilişkilerinizi satıştan daha değerli kılın
“Benim tavsiyem, müşterilerinizle satışın üstünde bir insan bağlantısı kurmak. Müşteriden müşteri temsilcisinin önündeki engelleri aşan müşterilerinizle güven ve güven oluşturabilirsiniz, çok daha ileri gideceksiniz. Asla sadece doğrudan satışla ilgili olmamalı, ancak bu satın alma işlemini bitirmeseniz bile itibarınız ve müşteriden alabileceğiniz olası yönlendirmeler. ”

8. Anlamlı içerik oluşturun
“Gayrimenkul sektöründeki insanlar için sürekli olarak faydalı içerikler (makaleler, e-postalar, podcast’ler vb.) Oluşturuyorum. İnsanlara ne kadar çok yardım edersem o kadar çok benimle çalışmak isterler. Bilgilendirici içerik oluşturmak, bir acenteye ve sektörle ilgili bilgilerinde güvenilirlik sağlar. İçeriği yayınladıktan sonra, iletişim ağımı her zaman e-postayla göndermeyi, sosyal medyada yayınlamayı veya bir şekilde mümkün olduğunca çok kişiyle iletişim kurmayı hedefliyorum. Bu strateji daha fazla güvenilirlik sağlar ve insanlarla “aklımda” kalmamı sağlar. Bu son derece önemlidir, çünkü bir kişinin ne zaman hizmetinize ihtiyaç duyacağını asla bilemezsiniz ve markanız sürekli önünde duruyorsa, sizinle çalışmak isteyecekleri daha muhtemeldir. ”

9. Kişisel ağınızdan yararlanın
“Bir emlakçı olarak başarı hepimiz aracının kendisine gelir. Yeni müşteriler arıyorsanız, arkadaşlarınıza, ailenize, eski çalışanlarınıza ve iş için etki alanınıza sormaktan daha iyi bir yer yoktur. Bunlar sana güvenen ve kişiliğini bilen insanlar. Umarım sizi desteklemek ve sizinle birlikte gayret etmek isterler. Eğer hemen iş bulamazsanız, cesaretiniz kırılmasın! Bazı üst düzey ajanların ayaklarının ıslanması ve topu işlerinde yuvarlaması için 1-2 yıl aldığını gördüm. Bir iş planı yapın, hesap vermeye devam edin ve buna bağlı kalın. ”

10. Mesleğinizde uzman olmak için ekstra mesafeye gidin
“İlk başladığınızda, envanteri öğrenmek, farklı pazar alanlarını ve benzersiz yönlerini hissetmek ve arkadaşlardan, sosyal gruplardan, okullardan bir veritabanı oluşturmak için haftada 50-60 saat ayırmanız gerekecek ve başka yerde tanıştığınız insanlar. Trendlerin zirvesinde kalmak için önerim podcast’leri dinlemek, video izlemek, iş hakkında olabildiğince hızlı öğrenmek için ücretsiz ya da düşük maliyetli eğitim seminerlerine gitmek. Oradan, tarzınıza ve enerjinize en uygun kendi yaklaşımınızı oluşturmayı öğreneceksiniz. ”

Bu tavsiyeyi al ve koş
Başarının bir gecede olamayacağı bir sır değil. Gayrimenkulde kariyer yapmak zaman alacaktır ve çok çalışacağız. Bu tavsiyeyi işinde çoktan zaman geçirmiş olan kişilerden alın ve kariyer planınıza uyacak şekilde şekillendirin. Çok geçmeden, diğer giriş seviyesi temsilcilerinin adımlarını takip etmelerine yardım edecek olan sen olacaksın.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz