Başarılı Gayrimenkul Danışmanlığının 7 Altın Kuralı

Gayrimenkul danışmanları mesleki açıdan başarılı olmak için sürekli olarak kendilerini geliştirmek zorundadır. Mesleğinde en iyisi olmak isteyen kişiler için uygulamaları gereken 7 altın kuralı sizlerle paylaşıyoruz.

 1. İletişim Yeteneğinizi Geliştirin

Müşterilerinizi ikna etme konusunda en önemli silahınız iletişim yeteneğinizdir. Müşterinizin endişesini azaltacak iletişimi en hızlı şekilde kurmanız gerekir.

 1. Proaktif Olmaya Özen Gösterin

Müşterilerinizle sürekli olarak iletişime geçmeye çalışın ve aktif olun. Eski müşterilerinizle iletişimi kesmeden yeni müşteriler edinmeye çalışın.

 1. Müşterilerinizi Dinlemeyi Öğrenin

Gayrimenkul danışmanları satış ya da kiralama hizmetlerini yapmak için müşterilerini konuşarak ikna etmeye çalışırlar. Ancak konuşurken müşterinizi dinlemeyi ihmal etmeyin. Onu dinleyin ve sorularına tam yanıt verin.

 1. Motivasyonu Sağlayın

Müşterinizin endişelerini mümkün olan en düşük seviyeye çekerek onları konut alımı ve emlak yatırımı için cesaretlendirin.

 1. Uyumlu Olun

Müşterinizin programına ve taleplerine uyun. İletişim için hangi kanalı tercih ettiğini sorarak o kanla üzerinden düzenli olarak iletişim halinde olun.

 1. Müşterilerinizin Sorularını Yanıtlayın

Konut satmak için uğraştığınız kişinin tüm sorularını büyük bir sabırla yanıtlayın. Güler yüzlü ve kibar davranın. Sorun ne olursa olsun fevri çıkışlarda bulunmayın.

 1. Referans Sunun

Bir gayrimenkul danışmanının en büyük avantajı sahip olduğu referans listesidir. Bu listede kaç kişi olduğu ve listede yer alan kişilerin konumu ne kadar iyiyse referans listeniz o kadar iyi sonuç verecektir.

 

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


2 YORUMLAR


 1. Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'td_comment' not found or invalid function name in /home/emlakdanismanlar/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter/ad-inserter.php on line 8274

   Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'td_comment' not found or invalid function name in /home/emlakdanismanlar/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter/ad-inserter.php on line 8274

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz