Başarılı Gayrimenkul Danışmanlığının 7 Altın Kuralı

/ 24 Nisan 2018 / 3.194 / 2 Yorum
Başarılı Gayrimenkul Danışmanlığının 7 Altın Kuralı

Başarılı Gayrimenkul Danışmanlığının 7 Altın Kuralı

Gayrimenkul danışmanları mesleki açıdan başarılı olmak için sürekli olarak kendilerini geliştirmek zorundadır. Mesleğinde en iyisi olmak isteyen kişiler için uygulamaları gereken 7 altın kuralı sizlerle paylaşıyoruz.

 1. İletişim Yeteneğinizi Geliştirin

Müşterilerinizi ikna etme konusunda en önemli silahınız iletişim yeteneğinizdir. Müşterinizin endişesini azaltacak iletişimi en hızlı şekilde kurmanız gerekir.

 1. Proaktif Olmaya Özen Gösterin

Müşterilerinizle sürekli olarak iletişime geçmeye çalışın ve aktif olun. Eski müşterilerinizle iletişimi kesmeden yeni müşteriler edinmeye çalışın.

 1. Müşterilerinizi Dinlemeyi Öğrenin

Gayrimenkul danışmanları satış ya da kiralama hizmetlerini yapmak için müşterilerini konuşarak ikna etmeye çalışırlar. Ancak konuşurken müşterinizi dinlemeyi ihmal etmeyin. Onu dinleyin ve sorularına tam yanıt verin.

 1. Motivasyonu Sağlayın

Müşterinizin endişelerini mümkün olan en düşük seviyeye çekerek onları konut alımı ve emlak yatırımı için cesaretlendirin.

 1. Uyumlu Olun

Müşterinizin programına ve taleplerine uyun. İletişim için hangi kanalı tercih ettiğini sorarak o kanla üzerinden düzenli olarak iletişim halinde olun.

 1. Müşterilerinizin Sorularını Yanıtlayın

Konut satmak için uğraştığınız kişinin tüm sorularını büyük bir sabırla yanıtlayın. Güler yüzlü ve kibar davranın. Sorun ne olursa olsun fevri çıkışlarda bulunmayın.

 1. Referans Sunun

Bir gayrimenkul danışmanının en büyük avantajı sahip olduğu referans listesidir. Bu listede kaç kişi olduğu ve listede yer alan kişilerin konumu ne kadar iyiyse referans listeniz o kadar iyi sonuç verecektir.

 

 


Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.
Cemal Çömlek

lk çalışmalarımı TOKİ-Emlak yönetimi bünyesinde halkla ilişkiler alanında gerçekleştirdim.İşletme lisans derecesi sahibiyim. Bilgi birikimlerimi sizlerle paylaşmak için sabırsızlanıyorum.

Başarılı Gayrimenkul Danışmanlığının 7 Altın Kuralı (2 Yorum)

 1. kiraya verdiğim iş yerimin kira kontratı var ama kiraci ne kirayı ödüyor nede elektirik ve su abonelerini üxerine almiyor ne yapa bilirim bilgi verirmisiniz rıca ederim

  • Merhaba,
   Ödenmeyen kiralar için noterden kişiye kirayı ödemediğine dair ihtar gönderebilirsiniz. Bu ihtarda ne zamandan beri kira ödemediğini belirtin. İhtara cevap vermez ve hala borcu ödemezze mahkeme yoluna gitmeniz gerekebilir.