Daha önce emlak rayiç bedellerin güncellendiğini ve bu güncellemedi bir çok belediye yüzde bin civarında yaptığı fahiş fiyat artışları ile vatandaşın tepkisini çekmişti. Bir çok b Başbakan Son Noktayı Koydu Emlak Vergi Zamları Yüzde 50 yi geçemeyecek

Daha önce emlak rayiç bedellerin güncellendiğini ve bu güncellemedi bir çok belediye yüzde  bin civarında yaptığı fahiş fiyat artışları ile vatandaşın tepkisini çekmişti. Bir çok belediye bu sebeple vatandaşlar ile kavgalı duruma düşerek mahkemelik olmuştu.
Bu konuyla alakalı vatandaşlardan gelen şikayetleri değerlendiren Başbakan Yıldırım “Bazı belediyeler emlak vergi değerlerini astronomik artırdılar, yüzde 3 bin. Böyle bir şey yok ki memlekette, bu vatandaşa zulümdür. Buna bir tahdit getiriyoruz yasayla. Öyle kafasına göre artırım olur mu? Kızıyor adama, ‘Bu mahalle, bu sokak bana az oy verdi’, bas vergiyi. Böyle bir şey yok. Yeniden değerleme oranının yüzde 50 fazlasını geçemeyecek.” dedi.
Rayiç bedellerin tekrar güncellenerek eski haline yakın bir fiyata geri dönmesi bekleniyor

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.