Basit Emlak Portföyü Arşiv Oluşturma nasıl olur?

1- Sahibinden, Hürriyet Emlak Milliyet Emlak gibi bir çok büyük emlak ilan sitelerinde gayrimenkul sahibi kişilerin iletişim adreslerine ulaşarak, müşterinin gayrimenkulu ile ilgilenebileceğinizi çeşitli çalışmalar yapabileceğinizden bahsederek gayrimenkul sahibini cezbetmeye çalışın. Bunu özel mesaj olarak, mail atarak veya telefonla bizzat arayarak gerçekleştirebilirsiniz. En etkili yöntem telefonla aramaktır. Ne şekilde iletişime geçerseniz geçin düzgün bir anlatım biçimi ile müşteriye nazik ve ikna edici bir tavır halinde olursanız emlak portföyünü satmaya daha çok yaklaşabilirsiniz.

2- Kendinize ait web siteniz mutlaka olmalı ve bu web siteniz içerisinde mutlaka “ilan ekle” bölümünü bulundurmalısınız. Büyük ilan siteleri haricinde bölgeye özel olan sitelere ilan ekleyen müşteriler hiçde azımsanacak sayıda değiller. iyi bir web sitesi sunumu yaparak müşterileri web sitenize ilan eklemeye zorlayın.

3- Ofisinizi açtığınız andan şimdiki zamana kadar olan, satış yaptığınız-yapmadığınız tüm müşterilerinizin telefon numaralarını kaydedin ve belirli zamanlarda yada özel günlerde kendinizi gösterin.

4- Çevrenizi kullanın, gayrimenkul danışmanı olduğunuzu herkezle paylaşın. Eş dost akraba demeden her girdiğiniz ortamda emlak sektöründen bahsederek kendinizi ön plana çıkarın. Bu ay olmazsa bir dahaki ay mutlaka gayrimenkulunu satmak isteyen kişiler size ulaşacaktır.

5- Hiç üşenmeyin. Sabah 7-8 de kalkıp bölgeyi turlayın sahibinden satılık veya kiralık ilanlarını not alın ve günün belirli bir zamanında bu gayrimenkul sahiplerine telefonla ulaşarak gayrimenkulu ile ilgilenmek istediğinizi söyleyin. Dışarı çıkmak size uymuyor ve ağır geliyorsa bölgeyi işi gereği gezmek zorunda olan, gazete dağıtıcıları, elektirik su doğalgaz okuyucuları gibi arkadaşlar ile anlaşarak bir arşiv oluşturma içerisine girebilirsiniz.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz