Başka Bir Şube Nasıl Açılır?

Başka bir şube nasıl açılır konusunda bir örnek dâhilinde anlatarak gitmemiz daha anlaşılır olmasına yardımcı olaraktır.

Örneğin, A şirketinin merkezi İzmir’dedir. Bu A şirketi Ankara’da bir şube açmak istiyorsa, hukuken hangi yollardan gidilmesi ve gerekliliklerini anlatmaya başlayacağız.

Öncelikle yapılması gereken ilk iş, A şirketinin merkezi İzmir’de olan ve Ankara’da bir şube açma kararını belirten belgeyi hazırlamanız gerekmektedir. Bundan sonra bu belgeyi Notere onaylatmanız ve İZTO yani İzmir Ticaret Odası’na başvurarak hazırlamış olduğunuz noter onaylı belgeyle birlikte müracaat edilmesi gerekmektedir.

Başka Bir Şehirde İkinci Şube Açmak İçin Neler Yapılması gerekiyor

Burada İZTO’nun eline bulunan merkez şirketin dosyalarından birer tane olmak şartıyla fotokopi ve ticaret sicil tüzüğüne göre hazırlanmış belgeleri teslim edeceklerdir.
Bundan sonra Buradan alınan belgeler ve elinizde fotokopisi bulunan belgelerle şube açmak istediğiniz ile gideceksiniz.

O ildeki Ticaret Odasına başvurarak ilgili evraklarınızı teslim edip, oradaki sicil prosedürlerine göre gerekli görülen işlemlerinizi yapacaksınız. Bu A şirketinin diğer ildeki şubesine Müdür atamak zorunlu olmaktadır.

Ayrıca bu şirkete de sermaye ayırmanız ve bunu gösteren bir belgeye sahip olmanız gerekmektedir.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz