Baz İstasyonları Zararlı Mı, Kaç Metrede Zararı Var?

Cep telefonu operatörleri müşterilerine daha iyi hizmet vermek adına baz istasyonları kurmakta olup kurulan bu istasyonlar sayesinde arama, ses ve internet bağlantı hız kalitelerini arttırmayı amaçlamaktadır. Genelde binaların çatılarına kurulan baz istasyonları elektromanyetik enerji yaymaları nedeni ile etrafında yaşayan kişileri tedirgin etmektedir. Peki, baz istasyonları zararlı mı, kaç metrede zararı var?

Baz İstasyonları Zararlı Mı?

Özellikle de yurt dışında bu konu hakkında yapılan son derece kapsamlı araştırmalar bulunmakla beraber şu ana kadar baz istasyonlarının zararlı olduğunu ortaya koyan kesin bir veri tespit edilememiştir. Konu hakkında şu ana kadar yapılan en kapsamlı araştırma 2010 yılında gerçekleştirilmiş olup cep telefonu kanser ilişkisi ve baz istasyonu kanser ilişkisi hakkında yapılan değerlendirme de her ikisi içinde kanser yaptığına dair hiçbir bilimsel veri elde edilememiştir.

Baz İstasyonun Kaç Metrede Zararı Var?

Baz istasyonu ile kanser arasında kesin bir veri elde edilememiş olsa da yine de konu hakkında önlemler alınması önerilmektedir. Bu nedenle baz istasyonu ile kişinin yaşam alanı arasında en az 100 metre fark bulunması önerilmektedir. Baz istasyonlarının kapatılması cep telefonu kullanıcıları için aslında çok daha riskli bulunmaktadır. Bunun en önemli nedeni cep telefonunun sinyal almak için daha yüksek kapasitede çalışacak olması, bunun da vücuda daha fazla miktarda elektromanyetik dalga yükleneceği anlamına geldiği belirtiliyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz