Yeni doğan bebekleriniz veya doğacak olan bebekleriniz için bebek odası dekorasyonu yapacaksanız eğer çok heyecanlı olduğunuzu biliyoruz. Ailenize yeni adım atacak olan bu bebeklerin eksiği olmasın ama fazlası olsun isteriz. Dekorasyonlar her geçen gün yenilenince kafalarımız da bir o kadar karışmaya meyilli. 

Özellikle kız çocuklarına pembe tonları ve erkek çocuklarına mavi renk kullanımları geçtiğimiz yıllara oranla çok daha az seviyelere indi. Şimdi ise gri, beyaz ve kem gibi bazı renkler baskınlık gösteriyor.

Bazı bebek odası tasarım fikirleri

Şimdi bebek odası tasarımlarında katı kuralları bir kenara bırakın ve çizginizi aşmaya başlayın. Bunu uygulamanız halinde hayal gücünüz ile çok güzel fikirler ortaya çıkacaktır.

Bebek odalarında artık siyah ve beyaz renk tonlarını uygulayarak en iyi sonucu yakalayabilirsiniz. Bunla beraber canlı renk tonlarını da kullanıp daha enerjili bir ortam oluşturabilirsiniz.

Bebek yatağını yuvarlak seçebilir ve yeni bir tarz sunabilirsiniz. Ayrıca bebeğinizin de rahat edeceği kesin gibi. Hayallerinizi uygulayın ve korkmayın. Ancak klasik bir dokunuş isterseniz de harikaları yakalayabilirsiniz.

Yeni bir bebek odası oluşturmak isterseniz eğer, temizliği kolay ve dayanıklı olmasına hatta kumaşların yıkanabilir olmasına özem gösterin. Çocuk odasından genç odasına ileride çevireceğiniz için bazı mobilyaların el verişli olmasına dikkat edin.

Bebekleriniz için güvenlik önlemi olan bir oda oluşturun. Prizleri örtün pencereler konusunda yatağı uzak tutun vs. Bütün tekstil ile mobilyalarda organik malzemeleri kullanmayı tercih edin ve depolama konusunda düzeni sağlayın. Oyun zamanı geldiğinde zemine bir yer hazırlayarak orayı kullanın. Organik duvar boyası veya kağıdı kullanın.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz