Bedelli Askerlik Çıktı, Satılık Ev İlanları Arttı!

İlk olarak seçimlerden önce gündeme gelen ve pek çok partinin seçim vaadi olan bedelli askerlik sonunda çıktı. Bedelli askerlikte yaş şartı ve bedelli askerlik ücreti kesinleşti. Bedelli askerlik yapmak isteyen kişilerin yararlanacağı olan hak kapsamında bedelli askerlik ücreti olarak ise 15 bin lira belirlendi.

Kimler Bedelli Askerlik Yapabilecek?

1993 ve öncesinde doğanları kapsayan bedelli askerlik hakkından yararlanmak isteyen kişiler için hiçbir sınırlama bulunmuyor. Yani fiili olarak askerliğe başlamayan ve 1993 ve öncesinde doğan tüm Türk vatandaşları bedelli askerlik hakkından dilerlerse yararlanabilecek. Bunun için 15 bin lira bedelli askerlik ücreti ödenmesi ve 21 günlük bedelli askerlik eğitim süresinin tamamlanması yeterli olacak. Bedelli askerlik için belirlenen 15 bin liralık ücreti karşılamak için bedelli askerlik kredisi araştırması yapan kişilerin yanı sıra arabasını ya da evini satmayı tercih eden de çok sayıda kişi bulunuyor.

Bedelli Askerlik Satılık Ev İlanları Arttı

İnternet üzerinden verilen satılık daire ilanları ve acil satılık daire ilanları incelendiğinde çok sayıda kişinin “bedelli askerlik nedeni ile acil satılık daire” ilanı verdiği dikkat çekiyor. İlanların artması ev almak üzere olan kişilerin karar verirken çok daha fazla seçeneği değerlendirmesine imkân vermesiyle katkı sağlamış oldu. Acil satılık daire ilanları ise kelepir daire almak isteyen kişilere uygun seçenekler sundu.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz