Bedelli Askerlik Ücreti Ne Kadar Olacak?

Bedelli askerlik, pek çok kişinin merak ettiği konular arasındadır. Askerlik için bedelli şartını kimlerin karşıladığı ve bedelli askerlik ücretinin ne kadar olacağı konusunda bekleyiş mevcut. Hükümet tarafından, seçim sonrasında çalışmalara başlanan bedelli askerlik için 2018 yılı için belirlenen şartlarda, askerliğin yapılabilmesi mümkün olacak. Meclisin açılmasından itibaren bedelli yasasının çıkacak olması sayesinde, bedelli askerliği bekleyen ve şartları karşılayan herkes yararlanabilir durumda olacak. 26 yaş, askerliğin bedelli yapılabilmesi için aranan şartlardan biri olduğu gibi, ücret ise 20 bin TL olarak belirlendi. Bedelli askerlik için geri sayımın başlatılmış olması sayesinde, askerliğini bedelli olarak tamamlamak isteyenler için belirlenen şartların karşılanması zorunluluğu mevcut.

2018 Bedelli Askerlik Ücretinde Taksitlendirme Var mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, seçim öncesinde start verdiği çalışmalardan biri olan bedelli askerlik üzerine şartların belirlenmesiyle beraber pek çok kişi için bedelli askerlik ücretinin taksitlendirilip taksitlendirilemeyeceği de merak konusuydu. 2018 bedelli askerlik ücreti olan 20 bin TL için taksitlendirme olanağı mevcut olmayacak. Askerliğini bedelli olarak yapanlar, silâhaltına alınmadan sadece bedelli askerlik için para ödemeyle beraber askerliklerini tamamlamış olacaklar. Yeni yasama döneminin bekleniyor olmasıyla birlikte, 1 Ekim tarihinden itibaren TBBM’nin çalışmalara başlayacak. 2018 yılından öncesinde, 2014 yılında çıkarılan bedelli askerlik için yaklaşık olarak 203.000 vatandaş bedelli olanağından faydalandı ve toplamda 3 milyar TL seviyesinde ödeme yapıldı.

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz