Bedelsiz Kamulaştırma Nedir?

 

Kamulaştırma kanunu hükümleri altında uygulanmakta olan bedelsiz kamulaştırma nedir konusu oldukça merak konusu olup, sizlere bu konu hakkında bilgileri vererek, detayları bildireceğiz.

Bedelsiz Kamulaştırma Ne Anlama Gelir?

 

Milli savunma inşaat ve tesisatı hakkında gerekli olan gerçek ve özel hukuk tüzel kişilerin mülkiyetleri ve tasarruflarında ruhsatnameleri bulunmuyor ise kireç, taş, kum gibi bedelleri ödemeden Milli Savunma Bakanlığı yetkilidir. Bayındırlık, Köy İşleri ve Kooperatifler bakanlıkları ile T.C. Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü, Karayolları Genel Müdürlüğü ve Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü aynı şartlar kapsamında kullanma hakkına sahip olup, buna da bedelsiz kamulaştırma denmektedir.

Bedelsiz Kamulaştırmada Giderlerin Ödenmesi

 

Bedelsiz kamulaştırmada isminden de belli olduğu gibi bedelsiz olup, kireç, taş, kum gibi bedeller ödenmeden yararlanılmaktadır. Fakat yol giderleri, tapu harçları ve Kanunun gerektirdiği diğer giderler ödenmesi gerekmektedir.

 

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz