Belediye rayiç bedeli nedir? Belediye rayiç bedeli nasıl öğrenilir? Belediye rayiç bedeli, gayrimenkul piyasasında güncel alım satım bedellerini göstermektedir. Peki belediye rayiç bedeli nasıl ve ne şekilde öğrenilir? 

Belediye rayiç bedeli nasıl öğrenilir?

Belediye rayiç bedeli, gayrimenkuller için güncel piyasadaki alım satım bedellerini göstermekte. Bu bedeli belediyeden öğrenebilirsiniz. Peki belediye rayiç bedeli nasıl ve ne şekilde öğreniliyor? Belediye rayiç bedelini öğrenmek için gereken şeyler nedir?

Belediye rayiç bedelini öğrenmek!

Bir arsa veya konutun rayiç bedelini öğrenmek isterseniz eğer, o gayrimenkulün bulunduğu belediyeye gitmeniz gerekmekte. Gayrimenkulünüze ait ada yada parsel bilgileri gibi hatta isim soyisim gibi bilgileri beyanlar üzerinden mahalle, cadde ve sokak bilgisine göre gayrimenkullerin o yılki rayiç bedeli ve arsanın birim değerini öğrenebilirsiniz.

Telefon ile öğrenme

Telefon ile rayiç bedeli nasıl öğrenilir? Eğer belediyeye gitmek istemiyorsanız, telefon üzerinden de öğrenebilirsiniz. Telefon üzerinden belediyeyi aramanız halinde, yetkili kişiler telefon başında size bazı sorular soracaktır. Sizlerde ada, parsel gibi veya mahalle sokak gibi emlak beyan bilgilerini vermeniz halinde, hat üzerinden size rayiç bedelini aktaracaklardır.

Gayrimenkullerin rayiç bedellerini etkileyen birçok unsur yer alıyor. Bunlardan bazıları ise, önemli konut projeleri olurken, alışveriş merkezleri ve dükkanlarda olabiliyor. Ayrıca eğlence merkezleri gibi veya eğitim merkezleri, merkeze olan uzaklık gibi durumlarda ele alınıyor. Bu bakımdan rayiç bedelleri değişiklik gösterebilir.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz