Belediyelerin Çalışma Günleri Ne Zaman

/ 8 Kasım 2017 / 3 / yorumsuz
Belediyelerin Çalışma Günleri Ne Zaman

Muafiyet ve istisna durumlarının haricinde kalan tüm gayrimenkul sahiplerinin ödemekle yükümlü olduğu emlak vergisinin ilk taksitleri 31 Mayıs tarihine kadar ilgili belediyelere öd

Belediyeler Hafta Sonu Çalışır mı?
Muafiyet ve istisna durumlarının haricinde kalan tüm gayrimenkul sahiplerinin ödemekle yükümlü olduğu emlak vergisinin ilk taksitleri 31 Mayıs tarihine kadar ilgili belediyelere ödeniyor. Merak edilen konular arasında, belediyelerin hafta sonları hizmet verip vermediği, vergi ödemelerinde istisna olup olmadığı yer alıyor.
Belediyelerin Çalışma Günleri
Belediyeler hafta içi her gün sabah saat 08:30’da hizmet vermeye başlıyor. Saat 12:00’a kadar devam eden hizmete, 13:00’a kadar ara veriliyor ve öğle molası oluyor. Öğle molasının ardından 13:00’dan 17:00’a kadar hizmetleri devam ediyor.
Belediyeler yalnızca Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri hizmet veriyor olup, Cumartesi ve Pazar günleri hizmet verdiği günler arasına girmiyor. 
Vergi Ödeme Tarihlerinde Yoğunluk
Belediyeler normal şartlarda Cumartesi ve Pazar günleri hizmet vermese de vergi ödemelerinin yapıldığı dönemlerde fazla yoğunluk olması takdirinde belediyelerin vergi tahsilat birimleri açık olabiliyor. Vergi döneme içerisinde belediyeyi arayarak, Cumartesi ve Pazar günleri hizmet verip vermediklerini öğrenmek mümkün oluyor.

Emlak Vergisi İçin Son Gün
Emlak vergisinin 2017 yılı için ilk taksit ödemeleri 31 Mayıs tarihinde sona eriyor. Muafiyetten yararlananlar haricindeki tüm taşınmaz mal sahipleri, 31 Mayıs tarihine kadar ödemeleri yapmakla yükümlü oluyor. Ödemeler taşınmazın ilgili olduğu ilçe belediyesine yapılabiliyor. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.