Belediyelere ne tür dosyalar teslim edileceğini daha önceki makalelerimiz de anlatmıştık.Belediyelerden nasıl ruhsat alınacağını ,ruhsat alma safhalarını,belediyeler için nasıl dos

Belediyelerde Projeler Nasıl onaylatılır ?
Belediyelere ne tür dosyalar teslim edileceğini daha önceki makalelerimiz de anlatmıştık.Belediyelerden nasıl ruhsat alınacağını ,ruhsat alma safhalarını,belediyeler için nasıl dosya hazırlanması gerektiğini anlatmıştık.Belediyelere verilecek proje dosyalarının onaylatılması için istenilen belgelerin titiz çalışılması ve derli toplu olması gerekir.
Bildiğiniz üzere devlet dairelerinde çalışanlar derli toplu belgeler istediği için , titiz çalışılan belge daha hızlı ilerleyecektir.Bu sebepledir ki istenilen dosyaların hepsini bir klasörde toplamalıyız.Dosyaların arkasına kesinlikle ne oldukları yazılmalıdır mesela Ada/parsel numaraları ve dosyaların içerikleri , bu kağıtların arkasına belirtilmelidir.Bir diğer konu ise mimari projelerde ki kuzey işareti meselesidir.Bu kuzey işareti hiçbir zaman mimari projede taslağı çıkarırken unutulmamalıdır.
Belediyede ki veya devlet dairelerinde ki çalışanlar çoğu zaman eksik evrak nedeniyle sorun çıkarmaktadır,bu da projenin zamanda sekteye uğraması demektir.Bu sorunların en temelleri , yani devlet görevlileri size eksik evrak şikayetiyle geri dönerlerse muhakkak bitişik nizamda sığınak yeri,asansör yeri ,çatı merdiven kovası,partner alanlar,Taks hesapları,gabari ölçülerde sıkıntı çıkmıştır.Bunlara muhakkak dikkat edilmesi gereklidir.
Belediye çalışanları ile kötü bir diyaloga girilmemelidir çünkü belediye çalışanları bu işi yasaya göre yaptıkları için söyledikleri şeyler harfi harfine yerine getirilmelidir.Genellikle bu tür anlaşmazlıklarda belediye çalışanı bir üst makama şikayet edilmelidir fakat bu yöntem yanlıştır ve işlerin daha çok uzamasına neden olacaktır.Bu tür olaylara hiç girmeden yasanın getirdikleri her şeye uyulması gerektir.

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.