Kentsel dönüşüm projeleri ile şehirlerin çehreleri çok büyük bir hızla değişmeye devam ederken İller Bankası (İLBANK) Yönetim Kurulu Başkanı Mücahit Demirtaş bu projeleri gerçekleş

Belediyelere Kentsel Dönüşüm İçin Faizsiz Kredi Desteği Sağlanacak 
Kentsel dönüşüm projeleri ile şehirlerin çehreleri çok büyük bir hızla değişmeye devam ederken İller Bankası (İLBANK) Yönetim Kurulu Başkanı Mücahit Demirtaş bu projeleri gerçekleştiren belediyeleri desteklemek için faizsiz kredi desteği vermeye hazırlandıklarını duyurdu. Bilindiği üzere İLBANK, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde çalışıyor. 
İLBANK Kentsel Dönüşümü Destekleyecek
Güney Doğu Anadolu Bölgesinde ve Doğu Anadolu Bölgesinde yaşanan terör olayları nedeniyle yaşanan tahribatın izlerinin silinmesine yönelik pek çok projelerinin bulunduğunu belirten İller Bankası (İLBANK) Yönetim Kurulu Başkanı Mücahit Demirtaş aynı zamanda kentsel dönüşüm projelerinde de daha etkin rol alacaklarını ve belediyeleri faizsiz kredi desteği sağlayarak destekleyeceklerini belirtti. 
Müjdeyi Özhaseki Daha Önce Vermişti
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki tarafından daha önce kentsel dönüşüm projelerinin destekleneceği müjdesini vermişti. İller Bankası (İLBANK) Yönetim Kurulu Başkanı Mücahit Demirtaş ise bu açıklamaları destekleyerek belediyelere sağladıkları alt yapı ve üst yapı kredi desteğinin genişletilerek kentsel dönüşüm projelerini de kapsayacağını belirtti. 
Belediyelere Faizsiz Kredi Desteği Sağlanacak
İlk kez belediyelere özel olarak faizsiz kredi desteği verileceğini belirten Demirtaş bankaların kullandırdığı kentsel dönüşüm kredilerinden farklı olacak. Türkiye’nin bir an önce depreme dayanıklı bir yerleşim bölgesine kavuşturulmasını amaçladıklarını belirten Demirtaş konu hakkındaki çalışmaların tamamlanması durumunda açıklamanın bir numaralı yetkili olan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki tarafından yapılacağını belirtti. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.