Deprem riskinin pek çok bölgede yüksek olduğu Türkiye’de bu nedenle kentsel dönüşüm projeleri artık hükümet tarafından da en önemli konu olarak kabul ediliyor. Müstakil Sanayici ve

Belediyelerin İlk İşi Bundan Sonra Kentsel Dönüşüm 
Deprem riskinin pek çok bölgede yüksek olduğu Türkiye’de bu nedenle kentsel dönüşüm projeleri artık hükümet tarafından da en önemli konu olarak kabul ediliyor. Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Manisa Şubesi, Şehzadeler Belediyesi ve Yunus Emre Belediyesinin Manisa’da ortaklaşa düzenledikleri Kentsel Dönüşüm Çalıştayı’na katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki önemli açıklamalarda bulundu. 
Manisa Kentsel Dönüşüm Projesi Ne Zaman Başlayacak?
Toplantının Manisa’da gerçekleştirilmesi nedeni ile Manisa’da kentsel dönüşüm süreci de masaya yatırılırken Bakan Özhaseki vatandaşlara uyarılarda bulundu. Yıkımın kendileri tarafından yapılmaması durumunda deprem tarafından yapılacağı konusunda son derece ciddi bir açıklamada bulunan Özhaseki tarafları kısa sürede uzlaşmaya, belediyeleri ise kentsel dönüşüm çalışmalarına ağırlık vermesi konusunda uyardı. 
Kentsel Dönüşüm Projeleri Belediyelerin En Önemli Önceliği Olmalı 
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki yapmış olduğu konuşmada belediyelerin artık en önemli önceliklerinin kentsel dönüşüm projeleri olduğunu vurgulayarak kendilerinin de bakanlık olarak tüm desteği sağlayacaklarının garantisini verdi. Anadolu’nun çok eski bir yaşam merkezi olduğuna dikkat çeken Bakan Özhaseki bu eski yaşam yerinin ne yazık ki aynı zamanda deprem riski yüksek olan bir fay hattı olduğuna dikkat çekerken Türkiye olarak yaşanabilecek olası depremlere artık hazır olmalarının bir zorunluluk olduğunu söyledi. 80’li yıllara kadar çarpık kentleşmenin yaşandığı Türkiye bu nedenle kentsel dönüşümün en önemli olduğu ülkeler arasında yer alıyor. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.