İstanbul’a yapılması planlanan ve açıklanan beş yeni metro hattının, bulunduğu bölgedeki gayrimenkul fiyatlarını doğrudan etkileyerek, arttırması bekleniyor.

Beş Yeni Metro Hattı Gayrimenkul Fiyatlarını Arttırıyor
İstanbul’a yapılması planlanan ve açıklanan beş yeni metro hattının, bulunduğu bölgedeki gayrimenkul fiyatlarını doğrudan etkileyerek, arttırması bekleniyor.
Yatırımcıların Gözdesi Başakşehir Olacak
Milliyet Emlak tarafından yapılan açıklamalarda, İstanbul’da yapılacak olan yeni beş metro hattının, bölgedeki gayrimenkul fiyatlarını doğrudan etkileyip, artışa geçireceği belirtiliyor. Ayrıca metro hatları ile ilgili bilgilerin yer aldığı açıklamada, Başakşehir’in Kayaşehir’e uzanacak Başakşehir – Kayaşehir metro hattı ile yatırımcıların gözde bölgesi olarak adından söz ettireceği de vurgulandı.
Anadolu yakasındaki yapılan yatırımlarda adından söz ettiren ilçeleri kapsayacak olan 17,8 kilometre uzunluğundaki 14 adet istasyonu bulunan Çekmeköy – Sancaktepe – Sultanbeyli metro hattı, söz konusu bölgelerin değerine değer katacak. Kaynarca – Pendik – Tuzla metro hattı da aynı şekilde söz konusu bölgelerin değerlenmesine katkıda bulunacak.
Bölgeyi Yıldız Haline Getiren Metro Hattı
Avrupa yakasındaki konut projelerinin sayısındaki artış, gayrimenkul sektörüne olan etkisini hızla sürdürürken, bölgenin ulaşım olanağını daha da kolay seviyeye getiren Halkalı – Kirazlı metro hattı, söz konusu bölgeyi gittikçe yükselen ve değerlenen bir yıldız haline getirecek.
Ümraniye – Ataşehir – Göztepe metro hattı ise üç farklı ilçeyi birbirine bağlayacak olup, güzergahındaki kiralık ve satılık gayrimenkullerin fiyatlarını doğrudan etkileyecek gibi gözüküyor.

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.