Beşiktaş’ta Gayrimenkul piyasası bir süredir durgun seyrediyor

İstanbul genelinde oldukça fazla miktarda Kiralık konut var ve kira fiyatları son dönemde %25 civarında düşmüş durumda.

Mart ayında İstanbul Emlakçılar Odasının yaptığı bilgilendirmeye göre, İstanbul genelinde oldukça yüksek sayıda kiralık konut mevcut ve kiralar %25 civarında düşmüş durumda. Satılık Konut piyasasındaysa tam tersi bir durum sözkonusu ve satılık konutlarda rayiç değerlerinden %35 daha fazla bir fiyat ortalaması olduğu belirtildi.

Önceki yıllarda aşırı yükselen kiralar nedeniyle özellikle dar gelirli kesim ve öğrenciler daha uygun kiraların olduğu civar semtlere yerleşti ve Beşiktaş’ın pahalı olması nedeniyle zaman içinde tercih edilmeyen bir konuma düşerek kiralık dairelerin çoğalmasına ve dolaylı olarak kiraların düşmesine yol açtı.

Bölgedeki Emlakçılar Piyasayı Yorumladı

Bölgedeki Emlakçılara göre, şu anda rağbet gören daire tiplerinin 2-1 ve 1+1 daireler olduğu, 3+1 ve daha geniş dairelerin pahalı olması ve ayrıca birçoğunun eskimiş ve gerekli bakımlarının yapılmaması nedeniyle tercih edilmediğini belirtiyorlar.

Beşiktaş’ın merkezi yoğun olarak konut olarak tercih edilirken, ofis olarak kiralanan daireler genel olarak Sinanpaşa, Teşvikiye ve Barbaros Bulvarı civarında tercih ediliyor. Beşiktaş genelinde işyerleri ağırlıklı oalrak zemin kat veya perakende satış için elverişli konumlardaki dükkanların tercih edildiği, ofislerin çok fazla rağbet görmediği belirtiliyor.
Beşiktaş’ta Kentsel dönüşümün parsel ve yapı bazında kısıtlı olması nedeniyle yenilenen binalarda emlak fiyatlarının arttığını fakat bunun dışındaki gayrimenkul fiyatlarına çok fazla bir etkisinin olmadığı görüşü ağırlıklı yönde.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz