Beykozlular Müjde! Beklenen İmar İzni Artık Çıktı!

Beykoz’un imara açılması için uzun süredir beklenen imar izni tek ret oyuna karşın oy çokluğu ile İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından oy çokluğu ile geçirildi.  İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul’a ait olan ilçe belediyelerinin ortak çalışması sonucu hazırlanmış olan planlar hatırlanacağı üzere ilk olarak İstanbul 2 Numaralı Kültür Tabiat Varlıkları Koruma Bölge Komisyonu ve İstanbul 6 numaralı Kültür Varlıkların Koruma Bölge Kurulu kararı ile İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’ne iletilmişti.

Tek Ret Kararı Geldi 

Beykoz’un Geri Görünüm ve Etkilenme Bölgesi’nin koruma amaçlı imar planlarına ilişkin düzenleme hakkında yapılan oylamada tek ret oyu İstanbul Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Meclis Üyesi olan Hüseyin Avni Sipahi’den geldi. Ancak çoğunluk onay verdiği için kullanılan ret oyuna rağmen Beykoz imar izni almış oldu.

Kesinlikle Taş Ocağı Açılmasına İzin Verilmeyecek

Alınan kararlar doğrultusunda bundan sonra Beykoz sınırları içerisinde taş ocağı ve benzeri çalışmaların yapılabilmesi için mutlaka Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Komisyonu izni alınması gerekecek. Buna ek olarak aynı parsel üzerinde birden çok binanın yapılmasına karar verilmesi durumunda mutlaka kullanılacak olan tasarımın doğal çevre ile uyumlu olması talep edilecek. Yine ikinci bodrum katı iskanları için bağımsız bölüm teşkil etmeme şartı altında verilebilecek. Buna benzer olan pek çok uygulama sayesinde Beykoz modern bir mimari ile yenilenme fırsatı yakalayacak.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz