Beyoğlu Gayrimenkul Fiyatları

İstanbul’da ev sahibi olmak isteyenlerin ilk tercihleri arasında mutlaka Beyoğlu vardır. Bunu etkileyen faktörler arasında; herkesin kendine uygun büyüklükte, muhitte ve fiyatta ev bulabilmesinin yanı sıra, İstiklal Caddesi, Taksim Meydanı ve Galata Kulesi’nin de etkisi küçümsenemeyecek boyutta.

Beyoğlu’nda ev sahibi olmak istiyorsanız tahmini bir fiyat almanız için tercih edeceğiniz muhit oldukça önemli. Önemli lokasyonlara yakın olmaları, merkeze yakın olmaları fiyatı oldukça etkiliyor.

Beyoğlu’nun gözdesi olan İstiklal Caddesi ve Taksim Meydanı’nın yakınlarındaki 60 – 100 metrekarelik evlerin fiyatı 500 bin TL’den başlayıp daha da artabiliyor. Taksim Meydanı ve Kabataş’a çok yakın olan Gümüşsuyu’nda olan 2+1, 100 metrekarelik evlerin fiyatları için belirleyebileceğimiz fiyat ise 500 bin TL ve 690 bin TL arasında değişiyor. Gümüşsuyu’ndaki boğaz manzaralı evlerin fiyatı ise 800 bin TL’den başlıyor.

Sınırlarda bulunan Kurtuluş Mahallesi’nde 70 metrekarelik evlerin fiyatları 350 bin TL ve üzeri iken, Halıcıoğlu ve Sütlüce’deki 60 metrekare ve 120 metrekare arasında değişkenlik gösteren 2+1 ve 3+1 evlerin fiyatları ise 200 bin TL ve 400 bin TL arasında değişiyor.

Cihangir’deki evler diğer birçok bölgeye göre daha pahalı olabiliyor. Bunun sebebi hem oldukça ilgi görmesi, hem de merkezi konumda olması. Cihangir Füruzağa’daki 80 metrekarelik evler 700 bin TL ve üzeri olarak satışa sunuluyor.

Beyoğlu’ndaki Kiralık Evlerin Fiyatları

Kiralık ev arayanlar için oldukça geniş seçeneklere sahip olan Beyoğlu’ndaki evlerin kira bedeli de bulunduğu muhite göre değişkenlik gösteriyor.

İstiklal Caddesi ve Taksim Meydanı’na yakın olan 1+1 evler, öğrenciler ve yalnız yaşayanlar için oldukça uygun. Söz konusu evlerin kirası ise 2 bin TL’den başlıyor. Ortalama olarak 100 metrekare ve 120 metrekare arasında olan 2+1 ve 3+1 evlerin kirası da 3 bin TL ve 4 bin TL arasında değişebiliyor.

Sütlüce ve Halıcıoğlu’nda bulunan 1+1 evlerin kira bedeli ise 1000 TL’den başlıyor. Bunun sebebi de Taksime nazaran daha az merkezi olmaları. Ortalama olarak 100 metrekare ve 120 metrekare arasında değişen 2+1 ve 3+1 evlerin kira bedeli ise 1.5 bin ve 2 bin TL arasında değişiyor.

Cihangir’deki kiralık evlerin fiyatı 2 bin TL ve 5 bin TL arasında değişiyor. Merkezi yerde bulunan 2+1 ve 3+1 evlerin kira bedeli ise 4.5 bin ve 5 bin TL arasında oluyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz