Uzun süredir şiddetli tartışmaların yaşanmasına neden olan Beyoğlu Kentsel Sit Alanı Koruma Amaçlı İmar Planları beklendiği gibi iptal edildi. Beyoğlu semt dernekleri tarafından a

Beyoğlu Kentsel Sit Alanı Koruma Amaçlı İmar Planları İptal Edildi 
Uzun süredir şiddetli tartışmaların yaşanmasına neden olan Beyoğlu Kentsel Sit Alanı Koruma Amaçlı İmar Planları beklendiği gibi iptal edildi. Beyoğlu semt dernekleri tarafından açılan ve bölgede yapılacak olan pek çok değişikliğin iptalini sağlayacak olan karşı dava sonuçlandı ve davaya bakan mahkeme askıda olan imar planının iptal edilmesine karar verdi. 
Topçu Kışlası ve Taksim Cami Projesi İptal Oldu 
Verilen karar ile beraber açıklandığı ilk andan bu yana büyük tartışmaların yaşanmasına neden olan Topçu Kışlası ve Taksim Cami Projesi gibi farklı pek çok değişikliği kapsayan Beyoğlu Kentsel Sit Alanı Koruma Amaçlı İmar Planları iptal edilmiş oldu. 
Hatırlanacağı üzere 2011 yılında yaşanan bu tartışmaların ardından Beyoğlu semt dernekleri birleşerek İstanbul 10. İdare Mahkemesine başvuruda bulunarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Beyoğlu Belediyesi’nden şikâyetçi olmuştu. Açılan davanın ilk ayağında uygulamaya sokulmaya hazırlanan imar planının askıya alınmasına karar verilmişti. Yapılan itirazlar ve gelen bilirkişi raporlarını takriben davada beklenen kesin sonuç çıktı ve yeşil dokunun korunması amacı ile yeni imar planının reddedilmesi kesinleşti. 
Roma Bostanı Pazar Günü Kutlamalara Ev Sahipliği Yapacak
Beklenen kararın çıkmasının ardından dava açan Beyoğlu semt dernekleri tüm İstanbulluları kutlama için Pazar günü Roma Bostanı adresine davet ederek büyük bir piknik organize edeceklerini duyurdu. 23 Temmuz Pazar günü yapılacak olan kutlamalar saat 18.00 itibari ile başlayacak. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.