Beyoğlu’nda Yenilenen Bina Sayısı 3 Bin Oldu 

Kentsel dönüşüm projelerinin en hızlı şekilde yaşandığı ilçelerden biri olan Beyoğlu İstanbul’da dönüşümün simgesi olmaya devam ediyor. Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan konu hakkında açıklamalarda bulunurken aynı zamanda Tarlabaşı kentsel dönüşüm projesi hakkında da bilgilendirme de bulundu. Bölgede gerçekleştirdikleri projede sona yaklaştıkları müjdesini veren Demircan son olarak yapılacak olan rehabilitasyon ile beraber projede yaşanan tüm sorunların çözüleceğini düşündüklerini dile getirdi.

3 Bine Yakın Bina Yenilendi, Çalışmalar Devam Ediyor 

Beyoğlu Belediyesi bünyesinde kurmuş oldukları Koruma Uygulama Denetim Bürosu tarafından şimdiye kadar 3 bine yakın binanın yenilendiği biliniyor. Demircan “Tarihi binalarda ilk olarak boya aşınmaya başlıyor. Bunu takip eden aşamada ise sıva dökülmeye başlanıyor. Gelinen son noktada ise ana taşıyıcı görevini kullanan tuğlalar su çekiyor. Bu da tutkal maddenin gevşemesine ve buna bağlı olarak tuğlaların düşmesine yani binanın çökmesine neden oluyor. Yapılan tamiratlar ile ayakta kalmayı başarabilecek binalarda bakım onarım çalışması yapıyoruz. Acil müdahale edilmesi gereken binalar bulunuyor.”

Tarlabaşı Riskli Binalarla Dolu 

Demircan açıklamasının devamında “ Sadece Tarlabaşı sınırları içerisinde 650 tane yıkılma tehlikesi yüksek olan bina var. Bu binalardan 300 tanesi ekiplerimizin yapmış olduğu titiz çalışmalarla kurtarıldı. Geriye kalan 350 bina için çalışmalarımız ise tüm hızı ile devam ediyor. Binalar ile ilgili çok sayıda prosedür bulunuyor ve binaların yenilenmesinde büyük sorunlar yaşıyoruz” dedi.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz