Facebook’ta Emlak Dönemi!

Facebook, Marketplace bölümünde emlak bölümü hakkında bazı çalışmaların olduğunu, Apartment List ve Zumper ile işbirliği halinde olunup geliştirilmelerin yapıldığını açıkladı.

Yüz Milyonlarca Ziyaretçi

Önceki yıl, alım ve satım ilanlarının yayınlandığı grup sayfalarındaki ziyaretçi sayısının aylık olarak 450 milyonun üzerinde olduğu fark edilince Facebook, Marketplace adlı özelliği açtığını duyurdu. Yeni haber ile de Marketplace’de emlak bölümünün geliştirildiği öğrenildi.

Planlara göre emlak bölümünde yüz binlerce kiralık ev ilanları yer alacak. Mevcut durumda kullanıcıların kendi ilanlarını oluşturabildiği segment için Facebook, Apartment List ve Zumper işbirliği halinde oldu. Partnerler, emlak sektörünü genişletmek adına acentalar ve gayrimenkul yöneticileri ile işbirliği kuracak. Kullanıcılar, aradıkları ev için kriterleri belirleyecek ve filtrelenmiş sonuçları görecek. Kriterler arasında konum, fiyat, metrekare, kiralama tipi, banyo sayısı gibi özellikler yer alacak. Evin fotoğrafını yüklemek isteyen kullanıcıların 360 derece fotoğraf yükleme şansı var.

Türkiye’deki Diğer Olanaklar

Facebook’un Türkiye’de hayata geçirdiği diğer uygulamalar; Keşfet Akışı, Mağazalar, Bağış Kampanyaları, Güvenlik Durumu Kontrolü, Spor, QR Kodu, Yakındaki Yerler, Şehirler, Wi-Fi Bul, Yakındaki Arkadaşlar ve Kişiler Keşfet. Bunların haricinde yurt dışında bulunan uygulamalar ise Yemek Sipariş ve Town Holl.

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz