Bilinen En Büyük Emlak Sahtekarlıkları

Emlak sektöründe birçok sahtekarlıkla karşılaşmak mümkün oluyor. Fakat her detayı düşünülen, ince planlar ile yapılan beş ünlü emlak sahtekarlığı adından daha fazla söz ettiriyor.

Volkan Satın Almak
 

1945 yılında ünlü karikatürist Robert Ripley’in Meksika’da bir volkan satın aldığı haberleri yayılmıştı. Volkan satın alma sebebi olarak ruhani nedenler gösterilmiş olsa da daha sonra açıklık getirilmesi ile asıl durumun madencilikle ilgili olduğu anlaşıldı.

Satılık Eiffel Kulesi
 

Kulağa çok absürt geliyor olsa da 1925 yılında Paris’te bu durum meydana geldi. Eiffel kulesinin satışı için tüm sahte evrakları hazırlayıp, satışı resmen hazır hale getiren Victor Lusting, sözde satış işlemi gerçekleşmeden yakalandı.

Sahibinden Satılık Brooklyn Köprüsü
 

1900’lü yılların başında göçmen akınına maruz kalan New York’ta George C. Parker, Brooklyn Köprüsü’nün yanı sıra Özgürlük anıtı ve Metropolitan Müzesini de satmaya çalışarak adından bolca söz ettirdi. George C. Parker anlaştığı alıcılardan 50 bin dolar civarı para talep etmiş olup, sonunda yakalandı.

Ay’dan Hisse Almak
 

1980’li yılların başında Dennis Hope, emlak sektöründe adından bolca söz ettirecek bir adım attı. Dennis Hope, eski Amerikan başkanları da dahil olmak üzere birçok kişiye Ay’dan binlerce metrekarelik arazi satışında bulundu.

Ucuza Big Ben
 

Birinci Dünya Savaşı sonrasında ekonomik şartların da zorlanması ile sahtekarlık boy göstermeye başlamıştı. Arthur Ferguson, Big Ben, Trafalgar Meydanı ve Kraliyet Ailesi’nin ikamet ettiği Buckingham Sarayı gibi birçok şeyi 5 bin pound karşılığında satışa sunmaya çalıştı. Özgürlük Anıtı’nı da satmayı deneyen Ferguson, yakalanıp hapse atıldı.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz