Bina Deprem Yönetmeliğinde Yenilikler Yapılacak

Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği hakkında açıklamalarda bulunan Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ yönetmelik üzerinden bir dizi değişikliğe gidileceğini belirtti. Yönetmelik üzerinde çalışmaların sonuna yaklaşıldığını belirten Akdağ yönetmeliğe son şeklinin verilerek en kısa sürede Bakanlar Kuruluna sunulacağını ve kamuoyu ile paylaşılacağını belirtti.

Deprem Danışma Kurulu Toplantısı Gerçekleşti

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nda (AFAD) tarafından düzenlenen 3. Deprem Danışma Kurulu Toplantısı 2017 yılı oturumu gerçekleştirildi. Panele sektörden çok sayıda kişi katılırken katılımcılar arasında yer alan AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu ile Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ yapmış oldukları konuşmalarda önemli açıklamalarda bulundu. Deprem yönetmeliğinin yenilenmesi hakkında yapılan çalışmalara dikkat çekilirken Bakan Akdağ en kısa sürede bu çalışmaların tamamlanarak Bakanlar Kuruluna sunulacağını dile getirdi.

Türkiye Deprem Haritası İlk Gündem Maddesi Olacak

Düzenlenen toplantının ilk ana maddesi Türkiye’nin deprem haritası olacak. Yapılacak olan çalışmalar ile daha önce çıkarılan deprem haritaları büyük oranda detaylandırılacak. İkinci gündem maddesi olarak ise bina deprem yönetmeliği hakkında görüşmeler yapılacak ve AFAD tarafından ülke çapında eğitim programı yürütecek. Kurulda konuşulacak olan son gündem maddesi ise “Türkiye genelinde örneklem alınarak riskli yapı analizi çalışmaları” şeklinde belirlendi. Bu çalışmalarla daha riskli olan binalar belirlenecek ve mevcut risklerin azaltılmasına yönelik planlamalarda bulunulacak. İstanbul başta olmak üzere deprem riski taşıyan diğer şehirlerimizde de detaylı çalışmalar yapılacak.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz