Bina Tamamlama Sigortası Hakkında

Ön ödemeli konut satış sözleşmesi son dönemlerde bir hayli popüler hale geldi diyebiliriz ve bu sözleşme hakkında bilgi sahibi olmayan vatandaşlarımız için detayları sunmak istedik. Bu satış sözleşmesi ile birlikte satıcı parasını peşin ya da taksitle almaya başlıyor ancak ön ödemeli olduğu için ilk olarak para konuşuyor ve gerekli ödeme yapıldıktan sonra kişi evine sahip oluyor.

Tapuyu Alamıyorsanız Bu Sigortayı Mutlaka Yaptırın

Emlağın tüm parası alınmasa da taksit ile her ay düzenli olarak satıcıya ödeme yapılıyor. Bütçenize güveniyorsanız paranın tamamını teslim edebilirsiniz ve sözleşme elinizde olduğu için herhangi bir sorun da yaşamazsınız. Tüketici hakları bu aşamada yanınızda yer alıyor ve aklınıza takılan soru işaretlerini en iyi şekilde cevaplıyor diyebiliriz. Bu cevaplara da dilerseniz göz atalım… Ön sözleşmeli satışta tüketici hakları bina tamamlama sigortası istiyor ve bu sigorta işlemleri yapılmanda bina hiçbir şekilde satışa sunulamıyor. Bu da demek oluyor ki parasını ödediğiniz ya da ödemeye başladığınız bina eninde sonunda bitirilecek ve bu sözleşme ile birlikte yaşacak herhangi bir sorunda paranız sizlere geri iade ediliyor.

Bakanlık tarafından belirlenen maddeler doğrultusunda ön sözleşmeli satışta sigorta yapılmışsa eğer işlemler başlatılıyor ancak en küçük hata ya da yanlış varsa ön sözleşmeli satış mümkün olmuyor. Az önce de belirttiğimiz gibi peşin ya da taksitli ödeme yaparken tedirgin olmanız çok normal ancak bu sözleşme hem sizi, hem de paranızı en iyi şekilde koruma altına alıyor. Bina tamamlama sigortası kanunu ile birlikte ön sözleşmeli konut satışları da tavan yaptı diyebiliriz. Bu sözleşme sayesinde satışlar daha güvenli ve daha kontrollü hale geldi ve satışlarda şimdiye kadar herhangi bir sorunun yaşanmadığını da belirtmek gerekiyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz