Binalara 5+1 Sınırlaması Getiriliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan çevreye duyarlı kentler yaratılması için yapılacak olan uygulamaların yakından takipçisi olmaya devam ediyor. Çok katlı binalara savaş açan Cumhurbaşkanı yapmış olduğu konuşmada bina yüksekliği için 5+1 sınırlaması getirileceğini ve bunu yakından takip edeceğini açıkladı. Ak Parti tarafından düzenlenen son Merkez Yürütme Kurulu toplantısı içerisinde gayrimenkul sektörü hakkında önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı artık olayların şahsen yakın takipçisi olacağını vurguladı.

Cumhurbaşkanı Belediyeleri Uyardı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan daha önce konu hakkında İstanbul ve Ankara gibi büyükşehir belediyelerini çok uyardığını söyleyerek ne yazık ki yapmış olduğu uyarılara rağmen sorunların devam ettiğini belirtti. Erdoğan “Çevre Bakanlığı da konu hakkında gerekli müdahalelerde bulunmamış ve büyük ihmaller gerçekleşmiş. Hedefimiz artık çevreye duyarlı kentler yaratmak olmalı. İzinlerle ilgili Çevre Bakanlığını defaten uyardım ancak görüyorum ki bakanlığın da büyük ihmalleri söz konusu olmuş. Ben şahsım adına 4+1 sınır uygulanmasını istedim. Çok katlı binalar için ne yazık ki Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile yapmış olduğumuz görüşmelerde müteahhitler açısından bu sınırın uygun olmadığını belirterek 5+1 sınır konusunda anlaştık” dedi.

Mevcut Binalara Müdahale Edilecek Mi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yapmış olduğu açıklamanın ardından gözler mevcut verilen izinlere çevrildi. Verilen izinlerin iptal edilip edilmeyeceği ya da 5+1 sınırının ne kadar başarılı bir şekilde uygulanacağı ise merak konusu oldu.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz