Binasını Kendisi Yenileyene Faizsiz Kredi Desteği Sağlanacak!

Yeni kentsel dönüşüm yasası üzerindeki çalışmalar tüm hızı ile sürerken Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki konu hakkında açıklamalarda bulundu. Kentsel dönüşüm projelerinin daha sağlıklı ve hızlı bir şekilde ilerlemesini sağlamak için yeni çareler aradıklarını dile getiren Özhaseki özellikle kendi binasını kendisi yenilemek isteyen kişilere yönelik olarak verecekleri faizsiz kredi desteği hakkında açıklamalarda bulundu.

2030 Öncesi Yenilenme Mutlaka Sağlanmalı

Türkiye’nin deprem riski yüksek bir ülke olduğunu dile getiren Özhaseki bu nedenle 2030 yılı öncesine kadar yenilenme sürecini tamamlamak istediklerini belirtti. Sadece İstanbul’da yenilenmesi gereken 7,5 milyon bina stoku olduğunu belirten Bakan belirli bölgelerde hükümetin zorunlu olarak müteahhitliğe soyunduğunu dile getirdi. İstanbul Fikirtepe ve İzmir Karabağlar kentsel dönüşüm projelerinde büyük sorunlar yaşandığını belirterek burada müdahalelerde bulunduklarını dile getirdi.

Kira Yardımı, Kredi Desteği Artarak Sürecek 

Kentsel dönüşümde vatandaşın mağdur olmaması için ellerinden gelen her önlemi aldıklarını dile getiren Bakan Özhaseki kendi binasını kendisi yenilemek isteyen vatandaşlara bakanlık olarak faizsiz kredi desteği verileceği müjdesini verdi. Bu sayede kentsel dönüşüme katılmak isteyen ancak müteahhitlere güvenmediği için uzak duran kesimde kucaklanacak ve bu tip binaların da kentsel dönüşüme alınması sağlanacak. Verilen kentsel dönüşüm kira yardımı sayesinde ise vatandaşlar evleri yapılana kadar mağdur olmadan geçici konutlarda ikamet ederek yeni evlerini bekleyecek.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1 YORUM


  1. Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'td_comment' not found or invalid function name in /home/emlakdanismanlar/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter/ad-inserter.php on line 8274

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz