Bingöl’de Kentsel Dönüşüm Ne Zaman Başlayacak?

Deprem riski taşıması nedeni ile kentsel dönüşümün son derece önemli bir hal aldığı Bingöl’de kentsel dönüşüm 2018 yılının bahar ayı ile beraber start alacak. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakaz kentsel dönüşümde 2. Etap çalışmaları hakkında detaylı bilgi verdi. Bingöl Kültür Mahallesi Kentsel Dönüşüm projesi 2. etap çalışmaları 2018 yılının bahar döneminde başlayacak.

Kentsel Dönüşümden Yararlanacak Kişilere Kira Yardımı Yapılacak 

Kentsel dönüşümden yararlanacak olan kişilere yeni evlerini teslim alana kadar kira yardımı yapılacağını belirten Başkan Barakaz 1971 yılında yaşanan büyük depremin izlerini silmek için tüm güçleri ile çalışacaklarını söyledi. Bingöl’ün çehresini yenileyecek olan proje kapsamında 1.108 adet konut yapılacak.

Buna ek olarak 120 adet rezidans, 18 tanesi açık 7 tanesi kapalı otapark, 800 öğrenci kapasiteli okul, 500 kişi kapasiteli cami, kültür merkezi, sportif ve yeşil alanlar yapılarak kentsel dönüşüm süreci tamamlanacak. Eylül ayından itibaren başlamak üzere kentsel dönüşümden yararlan kişilere kira yardımı yapılacak.

Kent Trafiği De Rahatlatılacak 

Bingöl kentsel dönüşüm projesi kapsamında şehrin trafik sorunu çözülecek. Bunun için Bingöl Belediyesi Köy Minibüs Garajı yıkılacak ve yerine katlı otopark yapılacak. Katlı otoparkın üzerine ise ticari üniteler yapılacak. Anayola bakan bölgede cephe olmayacağı için trafik sorunu oluşmayacak. Bununla birlikte Bingöl kent meydanı çevre düzenlemesi de tamamlanacak ve trafik sorunu büyük ölçüde giderilmiş olacak.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz