İster ev ister ticari bir mülk olsun, gayrimenkul satmak basit bir başarı değildir. Bu yüzden çoğu insan onlara yardım etmesi için birini işe alıyor.

Emlakçılar, bireylerin ve işletmelerin mülkü bulmasına ve satmasına yardımcı olur. Gayrimenkulde bir kariyer inanılmaz derecede kazançlı olsa da, zorluk çıkarmadan değil. Bir aracı olarak iş aramayı düşünüyorsanız, hayatta tam olarak bir günün nasıl göründüğünü merak ediyor olabilirsiniz. Doğru yere geldiniz gibi görünüyor.

Bu yazıda, ortalama emlakçıların günlük yaşamlarına derin bir dalış yapacağız.

Bir emlakçı her gün ne yapar?

Anlaşmalar yapmak, açık evler işletmek ve diğer emlak profesyonelleriyle uğraşmak arasında, ajanların oynaması gereken birçok görev var. İki aracının da aynı günden güne aynı olamayacağı doğru olsa da, çoğu gayrimenkul uzmanına uygulanan birçok genel sorumluluk vardır. İşte işte göreceğiniz en yaygın 5 emlakçı görevinin listesi.

Not: Bir emlak acente vs ajan arasında büyük bir fark var . Farklı beceri ve sorumluluklara sahipler. Bu makalede, asıl odak noktası ajanlar olacaktır çünkü bu, emlak kariyerlerini başlatmak isteyen insanlar için başlangıç ​​noktasıdır.

Temel idari görevler

Tek kelime: evrak işleri.

Alıcı, satıcı, borç veren ve acente arasında, bir emlak anlaşmasını kapatmaya giden çok şey var. İlgili tüm tarafları korumak için her şeyin belgelenmesi gerekir. Bu sorumluluk yalnızca acenteye güvenmese de, büyük bir kısmı olacaktır. Acenteleri, müşterileri için kişisel finans hakkında genellikle hassas bilgiler içeren bu dokümanları hazırlamak ve kullanmak için güçlü bir organizasyon becerisine sahip olmalıdır.

Evrak işlemlerinin yanı sıra, acenteler, atamaları koordine etmek ve listeleme veritabanlarını düzenlemek gibi diğer idari görevler için çok zaman harcayacaklar. Müşterilerinin gereksinimlerini karşılamak için e-postaları kontrol etmek ve telefon görüşmelerini cevaplamak için çok zaman harcıyorlar.

Listeleri yönetme

Bir ajan ana sorumluluklarından biri girişler konusunda know kalmak şudur: hangilerinin vb fiyata değişir sattık ki, yeni olan bu bilgiler bir içinden emlak uzmanlarına uygun hale getirilir (MLS Çoklu Listeleme Servisi ) . Kısacası, bir MLS emlak uzmanlarının listelerini yönetmesi ve yerel veya bölgesel pazarlarında başka hangi listeleri kullanabileceğini görmesi için bir veritabanıdır.

Çoğu MLS sağlayıcıları her gün sıcak bir sayfa yayınlayacak. Çalışma sayfası, mevcut girişlerin, yeni girişlerin, fiyat değişikliklerinin ve diğer genel güncellemelerin durumunu ayrıntılandıran bir rapordur. Bir bakışta, acenteler piyasaya göz kulak olabilir ve her türlü değişiklikten haberdar edilebilirler.

Kişisel markalaşma

Acenteler, kişisel markalarını oluşturmak için önemli miktarda zaman harcarlar. Bu zorunlu olarak gerekli olmasa da, iş üzerinde büyük bir etkisi olabilir. Tıpkı çoğu insanın, yorumları okumadan ya da arkadaşlarına sormadan bir doktoru görmemesi ya da otel rezervasyonu yapmaması gibi, insanlar da bir aracı bulmadan önce aynı araştırmayı yapacaklardır. Alıcılar ve satıcılar, yerel pazarlarında saygın olan acentelerle çalışmak istiyor.

Çoğu temsilcinin, kendileri, mevcut listeleri ve potansiyel müşteri adayları için faydalı olabilecek diğer kaynakları hakkında bilgi paylaştığı bir web sitesi olacaktır. Bir web sitesine ek olarak, bir çok temsilci sosyal medyayı kendilerini pazarlamak için kullanacak.

Online olarak var olmalarının dışında, acenteler kendi yerel topluluklarında iyi tanınmaya çalışırlar. Bir ağ etkinliğine katılmak ya da yerel bir neden için gönüllü olmak gibi küçük şeyler bile büyük bir etki yaratabilir.

Müşterilerle çalışmak

Bir temsilci başarı için gerekli tüm becerilere sahip olabilir, ancak müşterileri olmadan hiçbiri önemli değil. Her ne kadar emlak mülkün etrafında dönüyor olsa da, aslında işin özünde olan insanlar ve ilişkiler . Bir ajan ofisten herhangi bir zaman idari görevler üzerine çalışmaz, müşterileriyle birlikte olurlar. Ve evet, bu normal saatler dışında ve hafta sonları çalışmayı içerir.

Temsilciler, alıcılarla çalışırken, ziyaretleri koordine ediyor, farklı mülkleri görmek için dolaşıyorlar, bir ev muayenesine eşlik ediyorlar veya konut kredisi memurlarıyla görüşüyorlar. Ayrıca, fiyat pazarlıklarında alıcılara yardımcı olmak ve nihai satın alma sözleşmesini hazırlamak acentenin sorumluluğundadır.

Satıcılar ile çalışırken, acenteler mülklerini düzenlemelerine ve listelemelerine, açık evler işletmeleri veya kapanış toplantılarına birlikte katılmalarına yardımcı oluyor. Satıcıların nitelikli alıcıları çekmek için mülklerinin reklamını yapmasına yardımcı olmak için çok zaman harcanır.

Sürekli eğitim

Yasalar emlak sektöründe büyük bir rol oynamaktadır – bu nedenle acentelerin ilk etapta lisans almaları gerekir. Bir lisansın güncel kalması için, acentelerin kariyerleri boyunca eğitim kredisi kazanmaya devam etmesi gerekir.

Kariyerlerini bir üst seviyeye çıkarmak isteyen bir ajan, broker lisansını almak için daha da yüksek öğrenime devam etmeyi seçebilir. Komisyoncular bağımsız çalışabildikleri için çok daha yüksek kazanç potansiyeline sahiptir. Komisyoncu yol herkes için uygun değil, ancak fazladan çalışmaya istekli ajanlar için geri ödeme var.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz