Gayrimenkul Ofisinin Başarısız Olma Sebepleri

Son zamanlarda gayrimenkul ofislerinin arttığına şahit oluyoruz. Fakat bu durum beraberinde kapanan birçok gayrimenkul ofisini de getiriyor. Bunun en büyük sebebi ise mesleğe para kazanmak için girişmek oluyor.

Mesleğe Yönelme Sebebi Belirlenmeli

Diğer her meslekte olduğu gibi gayrimenkul sektöründe de girişimcinin, neden bu mesleğe yöneldiğini belirlemesi gerekiyor. Genellikle çok para kazanmak için yapılan girişimler, her zaman başarı ile sonuçlanmıyor. Para kazanmak isteyen, ve yeterince kazandığına inanan gayrimenkul ofislerinin işini kötü yapması durumunda memnuniyetsiz müşteri ve çalışan sayısı artış gösterir. Bu tarz girişimcilerin müşterileri sürekli ve sadık olmuyor yalnızca zorunluluk olduğu sürece işbirliği içerisinde oluyor.

Oysaki gayrimenkul ofisi açarken mesleğe neden girdiğini kendisine ve karşısındakine iyi bir şekilde ifade eden girişimciler, hem hedefledikleri kazancı hem de başarıyı elde edebilir. Bu durumun bilincinde olmayan girişimcilerin ofisleri ise kapanmaya mahkumdur.

Bilimsel Yönetim Sistemi Olmalı

Kapanan gayrimenkul ofislerinin ardındaki bir diğer büyük neden ise bilimsel yönetim sisteminin olmamasıdır. Bilimsel yönetim sisteminden kasıt ise iş modeli ve stratejik plandır. Bunların yer almadığı bir ofis çöküş yaşar.

İş Modeli ve Stratejik Plan

İş modeli, bir işletmenin; müşteri kitlesini, sunduğu değerleri, iletişim kanallarını, iletişim kanallarındaki dokunuşları, gelir akışını, temel kaynaklarını, temel aktivitelerini, temel ortaklıklarını ve maliyet yapısını iyi bilmesi ve tanımlaması ile olur.

Stratejik plan ise işletmenin; stratejik düşünmeyi, stratejik odağını, stratejik duruşunu ve stratejik hedeflerini bilimsel bir şekilde belirleyip yazılı hale getirmesine ve müşterisi ile paylaşmasına bağlıdır.

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz