Türk Vatandaşı Olmak 1 Milyon Dolarlık Gayrimenkul Alanlar İçin Çok Kolay 

Yabancılara Türk vatandaşlığı verilmesi konusunda ki hükümler kolaylaştırılmaya devam ediliyor. Yeni uygulamaya geçilecek olan yönetmeliğe göre ülkemize minimum 2 milyon dolar olmak üzere yatırım yapan, 1 milyon dolar ya da üzerindeki tutarlarda gayrimenkul satın alan ve / veya 3 milyon dolar ve üzerindeki tutarda yatırım hesabı açtıran yabancılar otomatik olarak Türk vatandaşlığına geçirilecek.

Bilindiği üzere Türk vatandaşlığına geçmek isteyen kişilerde aranılan kriterler uygulamada olan Türk Vatandaşlığı Kanunu çerçevesinde belirleniyor. Bu kanunda vatandaşlık hakkı kazanmak isteyen kişilere yönelik uygulanan bazı istisnai durumlarda maddeler halinde yer alıyor. Yani özel şartları taşıyan kişilerin vatandaşlığa geçme başvuruları hemen sonuçlandırılarak Türk vatandaşı olmalarına izin veriliyor.

İşte bu özel hükümleri belirleyen ilgili kanunun 20. maddesi üzerinde bazı düzenlemelere gidildi. Yapılan yeni düzenlemeler kapsamında Türk vatandaşlığı almak isteyen yabancılarda aranılan istisnai şartlar şöyle sıralandı;

1.2 milyon dolar ve üstünde bir rakamda sabit sermaye yatırımı gerçekleştirmek
2.En az değeri 1 milyon dolar olan taşınmaz satın almak
3.İstihdam kaynağı sağlamak ve bu kaynak ile en az 100 kişiye iş imkânı sağlamak
4.3 yıllık süre boyunca en az 3 milyon dolarlık mevduat hesabı açtırmak
5.3 yılık süre boyunca en az 3 milyon liralık devlet borçlanma aracı elinde bulundurmak

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz