Birden Fazla Emlakçı İle Çalışmanın Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Taşınmaz satışları ya da kiralamaları için günümüzde artık pek çok kişi profesyonel hizmet almak amacı ile emlakçılar ile çalışmayı tercih etmektedir. Emlak ofislerinin artık çok daha yüksek kalitede hizmet sunması ve pazarlama yöntemlerinin gelişmesi ile kısa sürede sonuç alınması sağlanırken bu da emlakçılara olan yönelimi arttırmaktadır. Ancak bazı taşınmaz sahipleri ev satarken ya da kiralarken evini birden fazla emlakçıya vererek bu süreci kolaylaştırmayı istemektedir. Peki, birden fazla emlakçı ile çalışmanın avantajları ve dezavantajları nelerdir?

Ev satarken veya kiralarken birden fazla emlakçı ile çalışmak doğru mu?

Ev satışı yaparken ya da ev kiralaması yaparken taşınmaz sahibinin birden fazla emlakçı ile çalışılmasının önünde hiçbir engel yoktur. Ancak yaygın inanışın aksine birden fazla emlak ofisi ile çalışılmasının taşınmazın satışını kolaylaştırması mümkün değildir. Çünkü emlak ofisleri pazarlama konusunda önceliği her zaman için sadece kendilerini tercih eden müşterilerine verirler ve sizin evinizi en son çare olarak tercih ederler. Yani aslında daha fazla emlakçı ile çalışmak sizin için bir avantaj değil dezavantaj olacaktır.

Tek Bir Firma İle Çalışmayı Tercih Edin

Farklı sorunlar yaşamamak adına tercihiniz kurumsal marka değeri oluşturmayı başaran emlak şirketi ile çalışmak olmalıdır. Emlak firması ekspertiz çalışması yaparak satış ya da kiralama için en doğru fiyatı belirleyecek, ardından da sizi doğru bir şekilde yönlendirerek satış/kiralama işleminizin mümkün olan en kısa sürede gerçekleşmesini sağlayacaktır.

 

 

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz